Rozwiąż test na spostrzegawczość. W zadaniu ukryliśmy kilka trójek. Czy uda ci się znaleźć wszystkie?

Rozwiązywanie łamigłówek to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeśli masz ochotę na krótki test, spójrz na naszą zagadkę. Wśród tych liczb ukryliśmy kilka niepasujących elementów. Jak szybko uda ci się je odnaleźć? Najlepszym zajęło to tylko kilka sekund.

W ciągu ostatnich kilku dni pogoda w Polsce znacznie się ochłodziła, co oznacza, że większość osób pozostanie na weekend w domach. Jeśli mieliście w planach długie spacery i wycieczki rowerowe, a teraz nie wiecie, co ze sobą zrobić, spróbujcie rozwiązać naszą łamigłówkę. Znalezienie wszystkich ukrytych cyfr może zająć trochę czasu. To dobra okazja na krótki trening mózgu i sprawdzenie swojej spostrzegawczości.

Zobacz wideo Paweł i Eliza Trybała o największych wyzwaniach w szkole córek. "Najgorsza jest matematyka"

Obrazki na spostrzegawczość. Znajdź wszystkie ukryte cyfry

Gdy za oknem deszcz i wiatr, a ty masz już dość oglądania kolejnych seriali, spróbuj nieco innej rozrywki. Wiele osób uwielbia krzyżówki, wykreślanki, sudoku i inne łamigłówki, które pobudzają mózg do pracy. Choć takie zadania często kojarzą się z dziecięcą zabawą, w sklepach można dostać arkusze przeznaczone także dla dorosłych. Są one znacznie trudniejsze, dzięki czemu można nad nimi spędzić więcej czasu. Jeśli nie chcesz na razie wydawać pieniędzy lub nie masz w pobliżu żadnego kiosku, spróbuj na początek rozwiązać naszą zagadkę. Wśród cyfr 6, 7 i 8 ukryliśmy kilka 3. Czy uda ci się znaleźć wszystkie z nich? Aby urozmaicić to zadanie, włącz wcześniej stoper i spróbuj znaleźć ukryte cyfry nim upłynie 10 sekund. Możesz też zaprosić do zabawy członków rodziny, żebyście mogli rywalizować między sobą. Kto szybciej rozwiąże to zadanie?

Zagadki na spostrzegawczość dla dzieci. Rozwiązanie łamigłówki

Tego typu zabawy to świetny trening dla mózgu. Rzadko kiedy mamy okazję do przetestowania naszej spostrzegawczości, a warto pielęgnować tę umiejętność. Tak skrupulatne obserwowanie przestrzeni może nam się nie raz przydać w życiu. Podobne zagadki warto też pokazać dzieciom. Najmłodsi mogą wówczas uruchomić wyobraźnię, jednocześnie ćwicząc cierpliwość, dokładność i skupianie się na jednym zadaniu. Cyfra 3 jest bardzo podobna do 8, dlatego to zadanie na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Dopiero po dokładnym przejrzeniu każdego rzędu uda nam się wychwycić wszystkie trójki. 

Przejdźmy zatem do rozwiązania. Wśród liczb ukryliśmy cztery 3. Znajdują się w następujących miejscach:

  • pierwsza linijka, 23. kolumna;
  • trzecia linijka, piąta kolumna;
  • trzecia linijka, 18. kolumna;
  • czwarta linijka, 14. linijka.

Graficzne rozwiązanie zadania znajdziesz na końcu galerii zdjęć.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy podobała ci się nasza zagadka?
Więcej o:
Copyright © Agora SA