Te zagadki logiczne sprawią, że twój mózg "zapłonie". Rozwiążesz je sam? Nie będzie łatwo

W sieci wręcz zaroiło się od różnego rodzaju zagadek oraz łamigłówek. Była już matematyka i spostrzegawczość, a teraz przyszedł czas na logiczne myślenie. Te dwa polecenia mogłaby usłyszeć młodzież ze szkoły podstawowej, jednak, czy poradzą sobie z nimi dorośli? Sprawdźmy to.

Stawianie czoła różnego rodzaju zagadkom logicznym może być niezwykle cennym treningiem dla ludzkiego mózgu. Niestety, na samym początku zapewne nie będzie to najprostsze zadanie, jednak warto pamiętać o złotej zasadzie, która głosi, że tylko trening czyni mistrza. Tym razem jest szansa, aby rozprawić się z dwoma podstępnymi łamigłówkami. Jeśli uda ci się podać prawidłowe odpowiedzi bez naszej pomocy, to znak, że twoje logiczne myślenie, jest na wysokim poziome. Natomiast, jeżeli popełnisz błąd, nie martw się, ponieważ nie należą do najprostszych. Gotowy? Oto one. 

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Zagadka logiczna, która zabierze cię na imprezę. Tym razem nie masz się bawić, lecz liczyć 

Pierwsza łamigłówka brzmi następująco: Na imprezie zjawiło się łącznie 12 gości. Przybywali na miejsce pojedynczo i wszyscy uścisnęli ze sobą dłoń na powitanie. Ile ostatecznie było uścisków? Musisz wiedzieć, że sprawa nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Masz już pomysł na rozwiązanie tej zagadki? Jeśli nie, jesteśmy w stanie ci pomóc. Zacznijmy od tego, że goście przychodzili na imprezę po kolei, a to oznacza, że pierwsza osoba nie mogła nikomu podać ręki, ponieważ była sama. Jest to nasza podpowiedź startowa, dlatego znów masz szansę, aby samemu dokonać kolejnych obliczeń. Idąc tym tropem, wiadomo, że w momencie, gdy druga osoba wejdzie do pokoju, poda rękę osobie numer jeden i w ten oto sposób uzyskaliśmy pierwszy uścisk. Natomiast, jeśli na imprezie pojawi się trzecia osoba, poda rękę swoim dwóm poprzednikom, więc doliczamy kolejne dwa uściski. W ten sposób musimy liczyć dalej, aż podliczymy uściski wszystkich gości. Osoba, która wejdzie do pomieszczenia jako ostatnia, czyli 12, poda rękę jedenastu uczestnikom imprezy. Dzięki temu tworzy nam się proste równanie matematyczne, polegające jedynie na dodawaniu liczby uścisków. Otóż 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 11 = 66. To oznacza, że 12 gości łącznie wykonało 66 uścisków dłoni

Szukasz skarpetek w szufladzie? Dzięki tej zagadce dowiesz się, jak znaleźć te, które do siebie pasują

Choć poprzednia zagadka wymagała dużego skupienia i pewnych obliczeń matematycznych, nie była zbyt zaskakująca. Nieco inaczej jest w przypadku łamigłówki, która brzmi: W twojej szufladzie znajduje się 10 czarnych skarpetek i taka sama liczba fioletowych skarpetek. Spieszysz się i chcesz znaleźć parę, ale dookoła ciebie panuje absolutna ciemność. Ile skarpetek musisz wziąć ze sobą, by mieć pewność, że wśród nich znajdą się te, które mają ten sam kolor? Zagadka na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie wyjątkowo skomplikowanej, lecz mamy dla ciebie pewną niespodziankę. W tym przypadku nie potrzebujesz wykonywać nawet najprostszego działania matematycznego. Dlaczego? Tutaj niczego nie trzeba liczyć. W związku z tym, że w szufladzie znajdują się wyłącznie dwa kolory skarpetek, wystarczy, że wyciągniesz z niej trzy losowe skarpetki. Wśród nich z pewnością będą przynajmniej dwie tego samego koloru. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Lubisz rozwiązywać zagadki logiczne?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.