To najkrótsza linia tramwajowa w Warszawie. Do miejsca docelowego trafisz w kilka minut

Warszawska komunikacja miejska jest niezwykle rozwinięta, co z pewnością ułatwia codzienne funkcjonowanie kilku milionom osób. W ofercie jest aż 25 linii tramwajowych, a jedna z nich ma w sobie coś, co odróżnia ją od pozostałych. Jest wyjątkowo krótka.

Pewną ciekawostką postanowił podzielić się portal Warszawa Radio Eska. Choć królem miejskiej komunikacji w stolicy bez wątpienia jest tamtejsze metro, warto skupić się na chwilę na dostępnych liniach tramwajowych. Jest ich łącznie aż 25, dzięki czemu pasażerowie za ich pomocą mogą dotrzeć nawet w najskrytsze zakątki miasta. Najdłuższa z nich ma numer 10 i biegnie przez ponad 24 kilometry. Tramwaj zatrzymuje się na aż 54 przystankach, a czas przejazdu wynosi około 82 minut. W porównaniu do czasu podróży najkrótszej linii jest to naprawdę sporo. 

Zobacz wideo Podziemny tramwaj do Warszawy Zachodniej

Najkrótsza linia tramwajowa w Warszawie. Jedzie zaledwie kilkanaście minut

Rozkładowo najkrótszą z nich jest linia numer 31. Na jej trasie znajduje się zaledwie 10 przystanków, a cała podróż trwa tylko 13 minut. Przejazd odbywa się na trasie: Metro Wierzbno 04 - Telewizja Polska 04 - Samochodowa 04 - Woronicza 03 - Konstruktorska 03 - Domaniewska 03 - rondo Unii Europejskiej 04 - Postępu 04 - Wynalazek 02 - PKP Służewiec 14. Oznacza to, że maksymalna podróż tramwajem numer 31 trwa aż o ponad godzinę krócej, niż w przypadku linii tramwajowej numer 10. Jest to dokładnie 69 minut mniej. Choć w oficjalnym rozkładzie tak zwana "dziesiątka" jest rekordzistką w kontekście najkrótszego przejazdu, to liczne remonty i przebudowy sprawiają, że niekiedy komunikacja miejska w stolicy kursuje zupełnie inaczej, niż powinna. Wtedy wyjątkowo krótkie trasy stają się wręcz standardem i "biją na głowę" tramwaj numer 10

Tramwaje warszawskie biją rekordy. Maksymalnie 10 minut i jesteś u celu

Według serwisu idealnym tego przykładem jest linia tramwajowa numer 3, która obecnie musi omijać remont na trasie na Bródno. Przejazd tramwajem z przystanku Dw.Wschodni (Kijowska) 01 do przystanku rondo Żaba 88 jest teraz wyjątkowo krótki, ponieważ trwa zaledwie 10 minut, a więc aż o 72 minuty mniej niż w przypadku najdłuższej trasy w Warszawie. Cała podróż to tylko 10 przystanków, czyli Dw.Wschodni (Kijowska) 01 - Kijowska 04 - Ząbkowska 04 - Dw. Wileński 08 - Inżynierska 04 - Bródnowska 02 - rondo Żaba 88. Takie przejazdy nie są zbyt częste, szczególnie w dużych miastach, dlatego raczej nie powinno dziwić to, że wywołują spore zaskoczenie wśród pasażerów. Dowodem na to jest post udostępniony przez jednego z użytkowników serwisu X (dawny Twitter), który stwierdził, że jest "prawdopodobnie najkrótsza linia tramwajowa, jaką widział w Warszawie"

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.