"Psia Wioska" to perła Podkarpacia. Stworzyli bezdomnym psom prawdziwy raj. Mają nawet SPA

W Przemyślu powstało miejsce, które zmienia zasady gry w opiece nad zwierzętami. "Psia Wioska" to projekt odbiegający od tradycyjnych schronisk, oferujący psom domowe warunki i specjalistyczną opiekę. To miejsce jedyne i wyjątkowe - przystań dla najbardziej potrzebujących czworonogów.

15 marca 2018 roku, doktor Radosław Fedaczyński, zainspirowany marzeniem o lepszym świecie dla psów, zainicjował projekt "Psia Wioska". Od samego początku jego ideą było stworzenie miejsca, które w zupełnie nowy sposób podchodzi do kwestii opieki nad zwierzętami - betonowe boksy i metalowe kraty ustąpiły miejsca behawiorystycznym domkom z pełnym wyposażeniem.

Zobacz wideo Małgorzata Tracz: Długość łańcucha dla psa nie jest rozwiązaniem

Psia Wioska Przemyśl. Wyjątkowe miejsce na mapie Podkarpacia

W "Psiej Wiosce" betonowe boksy i metalowe kraty zostały zastąpione behawiorystycznymi domkami, a każdy z nich jest zaprojektowany tak, aby maksymalnie naśladować warunki domowe. Dodatkowo na terenie wioski znajduje się profesjonalny domek SPA, domek rehabilitacyjny z bieżnią wodną oraz trzy ogrodzone wybiegi. Jeden z nich został wyposażony w profesjonalny sprzęt agility, który obejmuje przeszkody takie jak tunele, slalom, skoki, huśtawki, kładki i A-frame. Agility to sport, w którym psy pod opieką swoich przewodników pokonują tor przeszkód - nie tylko pomaga to w utrzymaniu kondycji fizycznej czworonogów, ale również jest świetnym treningiem dla ich umiejętności behawioralnych.

 Jesteśmy pierwsi. Zrobiliśmy to. Marzyłem o tym od dawna. Centrum adopcyjne. Sprawdzaliśmy, czy są takie miejsca na świecie. Raczkujące owszem, ale żaden nie działa w taki sposób jak nasza ‘Psia Wioska’. Wyobraź sobie, że cały dzień jesteś z kimś, kogo kochasz, ze swoim przyjacielem. Właśnie tego chcieliśmy dla naszych psów i to nam się udało. Są w domkach, są z behawiorystami, z opiekunami.

 - mówi w materiale na Facebooku, doktor Radosław Fedaczyński.

Schronisko dla psów w nowym wymiarze. Projekt, który może zrewolucjonizować standardy opieki nad zwierzętami

"Psia Wioska" nie jest typowym schroniskiem. To innowacyjny projekt, który ma ambicję zrewolucjonizować standardy opieki nad zwierzętami. Dla wielu starszych i chorych psów miejsce to staje się ostatnią przystanią, gdzie mogą spokojnie dożyć swoich dni w ciepłej i miłej atmosferze. "Psia wioska" jest dowodem na to, że z empatią i odpowiednią wizją można zmieniać świat – nie tylko dla ludzi, ale i dla naszych czworonożnych przyjaciół. Projekt ten, jedyny w swoim rodzaju, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, inspirując podobne inicjatywy na całym świecie.

Psia Wioska - miejsce dla tych, którym los nie dał miłości. Często zalęknione po traumach maltretowania. Bardzo często w bólu i ciężkich chorobach, zatracone w przegraniu. One nie wiedza?, co to pełna miska, zabawki, spacery, światło, schody, okna, drzwi, kanapa, wygodne legowisko, cisza. Normalność? Pierwsze sny spokojne s?nia? po kilku tygodniach. Pierwsze merdające ogonki to dla nas święto. Zabawa na całego to celebracja zwycięstwa. Żeby wydobyć z nich to, Kim są i Kim chcą być, musimy walczyć dzień i noc. I wygrywamy. Kolorowe domki jak kolorowy świat. Ten lepszy ten z człowiekiem, który mówi po imieniu i kocha. Psia Wioska to szkoła z?ycia, terapia, człowiek z sercem…

- czytamy na stronie Fundacji ADA, przy której znajduje się 'Psia Wioska'

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.