Na świecie jest około 350 takich psów. Jeden kosztuje prawie 600 tysięcy złotych

Silny pies obronny może być doskonałą ochroną domu. Taki czworonóg jednak nie zawsze musi być agresywny i zdystansowany. Pewna firma postanowiła szkolić psy, które dla swojego opiekuna mają być przyjacielem i obrońcą. Wiąże się z tym wymagający trening, a to niestety ma swoją cenę.

Powody przygarnięcia lub zakupu psa mogą być różne. Część osób poszukuje po prostu towarzysza, inni mają wobec pupila bardziej konkretne oczekiwania. Amerykańska firma Svalinn poniekąd łączy te dwa aspekty i od połowy lat dwutysięcznych zajmuje się hodowlą oraz tresurą psów obronnych. Jej założycielem jest były członek armii Stanów Zjednoczonych, a jego doświadczenia zawodowe odegrały tu dużą rolę. Mimo to psy Svalinn to przede wszystkim psy rodzinne.

Zobacz wideo Upały doskwierają nie tylko ludziom. Zadbaj o swojego pupila i przygotuj mu lody w trzech smakach

Jaki najlepszy pies do obrony? Svalinn oferuje wyjątkowe psy obronne do zadań specjalnych

Jak donosi "New York Magazine", psy hodowane przez Svalinn są mieszanką owczarka holenderskiego, owczarka niemieckiego i belgijskiego malinois. Firma twierdzi, że rocznie sprzedają nie więcej niż 20 czworonogów, a na całym świecie jest ich zaledwie około 350. Ich trening rozpoczyna się, gdy mają osiem tygodni i trwa od dwóch lat do trzech i pół roku, aż do czasu, gdy zwierzęta trafią do nowej rodziny. Tresura skupia się na podstawowym posłuszeństwie, stabilności, zwinności, socjalizacji i oczywiście ochronie. Z drugiej strony jednak nie różnią się tak bardzo od typowego pupila.

Psy Svalinn są wychowywane na dobrze ułożonych, kochających członków swojej stałej rodziny. Należy pamiętać, że chociaż posiadają elitarny zestaw umiejętności, które mogą wykorzystać w ułamku sekundy, aby bronić opiekunów, są to przede wszystkim członkowie rodziny, którzy kochają uwagę i okazywanie uczuć tak samo jak każdy inny pies

- czytamy na oficjalnej stronie firmy. Oczywiście tak wyjątkowego zwierzaka nie można nabyć "od ręki". Sam proces ich przygotowania jest wymagający, a każdy późniejszy zakup psa traktuje się indywidualnie. Do tego dochodzą względy finansowe.

Ile kosztuje wytresowany pies obronny? Psy Svalinn nie są dla każdego, a cena to jeden z powodów

Zakup psa Svallin składa się z czterech głównych etapów. Najpierw potencjalni klienci spotykają się z hodowcą i poznają zwierzęta. Następnie następuje wizyta na farmie, gdzie psy są tresowane. Tam dokonywany jest wybór pupila z dbałością o obustronne dopasowanie. Firma ma wobec nowych właścicieli równie wysokie wymagania, jak oni wobec ich psów. Na koniec należy dokonać bezzwrotnej kaucji na zabezpieczenie wybranego psa. Co więcej, po 45 dniach po zakupie przedstawiciel firmy odwiedza nowych właścicieli, aby zweryfikować, czy postępowanie ze zwierzęciem jest zgodne z ich treningiem i czy w nowym domu nie zostały wprowadzone złe nawyki.

Poza koniecznością spełnienia wszystkich wymagań osoby zainteresowane posiadaniem psa Svallin muszą liczyć się z wydatkiem w wysokości 150 tysięcy dolarów, czyli ponad 590 tysięcy złotych. Tak wysokie koszty wynikają głównie z czasochłonnego i wymagającego treningu, który nie wszystkie zwierzęta kończą.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.