Nie każdy pies musi głośno szczekać. Te rasy cenią sobie spokój. Najcichsze gatunki czworonogów

Każdemu z nas psy kojarzą się ze szczekaniem. Spore zamieszanie robi się wtedy, kiedy na podwórku najdzie na siebie paru osobników. Okazuje się jednak, że nie każda rasa zaangażuje się w "dyskusję". Niektóre czworonogi są oszczędne w wydawaniu z siebie dźwięków. Oto one.

Psy to najwierniejsi przyjaciele człowieka - tak przynajmniej zwykło się mówić. Osoby, które chcą przygarnąć pod swój dach pupila, często poprzedzają tę decyzję dokładnym zapoznaniem się z poszczególnymi rasami. Ten proces pomaga w znalezieniu odpowiedniego gatunku, który będzie sprzyjał naszym codziennym działaniom. Niektórzy w dużej mierze cenią sobie ciszę, dlatego zdecydowanie będą stronić od hałaśliwych czworonogów. Oto rasy, które nie zaburzają spokoju nadmiernym szczekaniem.

Zobacz wideo Małgorzata Tracz: Długość łańcucha dla psa nie jest rozwiązaniem

Spokojny pies do mieszkania. Z tą rasą możesz wspólnie leniuchować na kanapie

Każda rasa psa odznacza się poszczególnymi cechami. Na samym początku można rozróżnić je w kategorii wzrostu, na drugim miejscu jest zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, kolejno pojawia się usposobienie i styl odnajdywania się wśród ludzi. Okazuje się, że istnieje również możliwość podzielenia czworonogów na te częściej i mniej szczekające. Jeśli chcecie, aby wasz pupil nie nadużywał swojej przepony, a w dodatku nie wymuszał na was zbyt częstych spacerów, zdecydowanie powinniście rozważyć przedstawicieli następujących gatunków:

  • Whippet - jest to chart angielski odznaczający się elegancją i wdziękiem. Jego gładka, przylegająca do ciała sierść zachęca do głaskania czworonoga, które jest jedną z jego ulubionych aktywności w kontakcie z człowiekiem. Uwielbia się bawić, jednak najbardziej ceni sobie leniwe wylegiwanie się. Względem właścicieli jest bardzo przyjazny, jednak kiedy w pobliżu znajdzie się obca osoba, może czuć się nieswojo, co wpłynie na jego bojaźliwe zachowanie.
  • Bulldog angielski - bardziej leniwego psa ciężko znaleźć. Jeśli nie dysponujecie zbyt dużą ilością czasu na popołudniowe spacerki, bulldog wam to wybaczy. Jest to niesamowicie lojalna i przyjacielska rasa. W zasadzie posiada tylko jedną wadę - zdarza mu się chrapać.

Osoby, które chciałyby pod swój dach przyjąć spokojnego duchem czworonoga i spędzać z nim aktywnie czas mogą być spokojne, takie rasy również się znajdą. Oto psiaki, których wasza kanapa nie będzie zbytnio interesowała.

Najcichsze rasy psów. Decydując się na czworonoga z tego gatunku, zyskasz kompana do porannego joggingu

Spacerując w parku, czy bulwarami w większych miastach, coraz częściej można zauważyć osoby, które wykonują aktywność fizyczną w towarzystwie czworonogów. Jeśli w harmonogramie twojego dnia również znajdują się sporty uprawiane na świeżym powietrzu, bez cienia wątpliwości powinieneś rozważyć przygarnięcie następujących ras:

  • Rottweiler - są to pokaźnych rozmiarów psy, z niesamowicie łagodnym usposobieniem. Charakteryzuje je wysoki instynkt opiekuńczy, którym w rozczulający sposób obdarzają dzieci znajdujące się w ich pobliżu. Czarne, krótkowłose psy nie mają zwyczaju szczekać - robią to w ostateczności, kiedy intruz nie postanowi zrezygnować ze swoich zamiarów po usłyszeniu ich warczenia.
  • Basenji - dostojny czworonóg o średniej wielkości potrafi skraść ludzkie serce w mgnieniu oka. Jest niesamowicie inteligentny i uwielbia aktywne spędzanie czasu. Bez większych problemów przyswaja nowe umiejętności, dlatego uczenie go sztuczek jest czystą przyjemnością. Choć basenji nie szczeka zbyt często, nie oznacza to, że nie wydaje z siebie innych dźwięków. Z pyszczka przedstawiciela tej rady można niekiedy usłyszeć melodyjne jodłowanie, które bywa kojarzone z miauczeniem.
  • Akita i shiba lnu - ci dwaj kuzyni należący do grupy szpiców i psów pierwotnych wywodzą się z Japonii. Są to niezwykle spokojne psy, które cenią sobie aktywność fizyczną, ale ponad wszystko zależy im na spokoju i własnej przestrzeni. Bywają uparte, jednak mimo wszystko darzą swoich właścicieli głęboką lojalnością.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: