Taste Atlast to jeden z najpopularniejszych przewodników turystycznych dostępnych online, który skupia się na żywności. Zazwyczaj w social mediach możemy zobaczyć spis najlepszych produktów wyróżnianych w skali światowej. Niemniej, pracownicy portalu sporadycznie publikują również listę artykułów spożywczych, których zdaniem internautów nie warto próbować. Jednym z nich jest ranking "Najgorzej ocenianych produktów mięsnych". W pierwszej dziesiątce najczęściej pojawiały się niemieckie przysmaki. Nie zabrakło jednak polskiego produktu.
Ile ludzi, tyle opinii na temat danego produktu. Sporo osób jednak bezsprzecznie postanowiło ogłosić Tlacenica najgorszym wyrobem mięsnym na świecie. Przysmak ten można skosztować w Słowenii. Jest to rodzaj prasowanej kiełbasy wieprzowej, którą przyrządza się z głowy, serca, języka, skóry oraz policzków świni. Proces przyrządzania tej potrawy przebiega w następujący sposób:
Tlacenica nazywana również svargl, presvurst lub prezvurst nadaje się do jedzenia zaraz po ugotowaniu, ale można ją również wędzić lub ususzyć. Tego samego nie można jednak powiedzieć o polskim akcencie w rankingu. W przypadku rodzimej przekąski, którą zajadają się rodacy, nie ma mowy o suszeniu. Niemniej, wiele osób i tak uwielbia to mięsiwo.
Polska kiełbasa to jeden z najbardziej cenionych i lubianych przysmaków zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i gości z zagranicy. Niestety, tym samym poziomem sympatii nie cieszy się salceson, który zajął drugie miejsce w rankingu "Najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie". Mięsiwo jest najczęściej przyrządzane na bazie wieprzowiny oraz cielęciny. Komponuje się je z różnymi przysmakami, ale Polacy najchętniej spożywają go razem z pieczywem.
Zobacz też: W Danii zakazano ich ponad 20 lat temu. Polacy wciąż je jedzą. WHO mówi o setkach tysięcy zgonów
Podium niechlubnego rankingu zamyka niemiecki Sulze - galaretka z kawałkami mięsa bogata w kolagen. Gospodynie dodają do niej również warzywa i przyprawy.
A oto wykaz pozostałych "laureatów", których wyróżniono w pierwszej dziesiątce:
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.