Ogniste znaki zodiaku to temperament i siła. Jesteś jednym z nich? Uważaj na te zagrożenia

Znaki zodiaku możemy rozróżnić na podstawie czterech żywiołów. Według astrologii każdemu z nich przypisane są charakterystyczne cechy, które wpływają na osobowość poszczególnych znaków. Po jakich cechach charakteru możemy zatem poznać ogniste znaki zodiaku?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Astrologia wyróżnia cztery żywioły określane też jako energie życia. Możemy na ich podstawie pogrupować znane wszystkim dwanaście znaków zodiaku. W naszym artykule przybliżymy osobowość osób, którym przypisane są tzw. ogniste znaki zodiaku. Choć cechuje ich bowiem niezwykły temperament, to są pewne zagrożenia, na które powinny uważać. 

Które to ogniste znaki zodiaku? Należą do nich osoby spod trzech znaków

W astrologii każdy znak zodiaku przypisany jest jednemu z czterech żywiołów: 

  • żywioł ziemi to: Byk, Panna, Koziorożec;
  • żywioł wody to: Rak, Skorpion, Ryby;
  • żywioł ognia to: Baran, Lew, Strzelec;
  • żywioł powietrza to: Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Osoby należące do ognistych znaków zodiaku są to zatem te urodzone między 21 marca, a 19 kwietnia, 23 lipca, a 22 sierpnia oraz 22 listopada, a 21 grudnia. 

Cechy, które charakteryzują ogniste znaki zodiaku. Czekają na nich pewne zagrożenia

Aktywność, inicjatywa, optymizm, entuzjazm czy ekstrawertyzm to tylko niektóre z cech towarzyszące osobom spod ognistych znaków zodiaku. Są one bowiem jak ten żywioł dynamiczne i nieprzewidywalne. Często towarzyszy im silna namiętność, którą trudno ujarzmić. Jednak nie można odmówić ognistym znakom zodiaku siły i pewności siebie, które pcha ich do nieustannego działania. Wynika też to z faktu, że znają one poczucie swojej wartości i wierzą w swoje umiejętności oraz możliwości. Niestety żywioł ten ma też swoje drugie oblicze, gdyż bywa niestabilny i porywisty. Może to prowadzić do destrukcyjnych zachowań, co warto mieć na uwadze, nie pozwalając, by za każdym razem to emocje przeważały nad rozsądkiem.  

Z tymi osobami ogniste znaki zodiaku mogą popadać w konflikty

W przypadku osób spod ognistych znaków zodiaku można powiedzieć, że albo ktoś jest z nimi, albo przeciwko nim. Silna osobowość cechująca osoby spod znaku Barana, Lwa i Strzelca sprawia, że najczęściej będą popadały one jednak w konflikty z osobami spod znaku Byka, Koziorożca oraz Raka. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA