Znaki zodiaku po angielsku nazywają się nieco inaczej, niż myślisz. Jakie są daty znaków?

Znaki zodiaku od niepamiętnych czasów budzą zainteresowanie społeczeństwa. Nawet osoby, które niezbyt interesują się astrologią, od czasu do czasu chętnie przeczytają horoskop, choćby dla rozrywki. Niektórzy, chcąc poczytać o swojej przyszłości na anglojęzycznych stronach, mogą być zaskoczeni. Angielskie nazwy znaków zodiaku są bowiem inne, niż niektórzy mogliby się spodziewać. Dlaczego?

Większość z nas przywykła do tłumaczenia słówek z języka polskiego na angielski w sposób 1:1. Jednak w przypadku znaków zodiaku takie tłumaczenie na nic nam się nie przyda. Jeśli wpiszemy w translator (tłumacza) np. "Waga" i poprosimy go o przetłumaczenie słówka na język angielski, dostaniemy w zamian słowo "scales" lub "weight".

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan zagrała w Koło Plotka. "Jestem zodiakarą"

Niestety, nie jest to poprawne tłumaczenie w kontekście znaków zodiaku. W języku angielskim słówka określające poszczególne znaki zodiaku nie są takie same jak odpowiadające im rzeczowniki. W anglojęzycznych źródłach używane są bowiem nazwy własne znaków zodiaków, a te pochodzą z kolei od łacińskich nazw gwiezdnych konstelacji. Jak zatem nazywają się znaki zodiaku po angielsku i jakie daty są dla nich graniczne?

Jak ułożone są znaki zodiaku po kolei? Polskie i angielskie nazwy, symbole

Jak wiemy, istnieje dwanaście znaków zodiaku, które odpowiadają konkretnym przedziałom czasowym w ciągu roku. Poniższa lista przedstawia nie tylko znaki zodiaku po angielsku, ale także wskazuje od kiedy do kiedy obowiązują poszczególne znaki zodiaku.

 • Od 21 marca do 19 kwietnia - Baran (ang. Aries)
 • Od 20 kwietnia do 20 maja - Byk (ang. Taurus)
 • Od 21 maja do 20 czerwca - Bliźnięta (ang. Gemini)
 • Od 21 czerwca do 22 lipca - Rak (ang. Cancer)
 • Od 23 lipca do 22 sierpnia - Lew (ang. Leo)
 • Od 23 sierpnia do 22 września - Panna (ang. Virgo)
 • Od 23 września do 22 października - Waga (ang. Libra)
 • Od 23 października do 21 listopada - Skorpion (ang. Scorpio)
 • Od 22 listopada do 21 grudnia - Strzelec (ang. Sagittarius)
 • Od 22 grudnia do 19 stycznia - Koziorożec (ang. Capricorn)
 • Od 20 stycznia do 18 lutego - Wodnik (ang. Aquarius)
 • Od 19 lutego do 20 marca - Ryby (ang. Pisces)

Znaki zodiaku i ich symbole

Każdy z 12 znaków zodiaku ma przypisany symbol, którego wygląd zwykle odnosi się bezpośrednio do nazwy znaku. Oto one:

Symbole znaków zodiaku z nazwami w języku angielskimSymbole znaków zodiaku z nazwami w języku angielskim Freepik / https://www.freepik.com/free-vector/gradient-zodiac-sign-collection_14835614.htm

Jak wiadomo, poszczególnym znakom zodiaku, zgodnie z astrologią, mają odpowiadać odpowiednie cechy charakteru, zachowania czy upodobania. Opisy takie powstały po to, abyśmy mogli lepiej zrozumieć sposób naszego myślenia, czy też określić swoje mocne i słabe strony.

Nie da się jednak ukryć, że astrologia od zawsze budzi wiele kontrowersji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że astrologia nie ma żadnego potwierdzenia w nauce, więc można ją traktować najwyżej jako ciekawostkę. A czy wy bierzecie pod uwagę to, co mówi o was astrologia? Lubicie analizować opisy poszczególnych znaków zodiaku i z wypiekami na twarzy czytacie horoskopy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.