Fryzury do szkoły: jak uczesać się do szkoły? Proste i fajne fryzury

Fryzury do szkoły powinny być jednocześnie modne i skromne. Ale jak połączyć te dwa, na pierwszy rzut oka, skrajne podejścia? Przedstawiamy kilka propozycji na fajne i proste fryzury dla nieco starszych dziewczyn i małych dziewczynek.

Fryzury dla dziewczyn chodzących do szkoły: jakie obowiązują standardy?

Fryzury dla dziewczyn w wieku szkolnym to bardzo ważny temat. Uczennice chcą wyglądać dobrze przebywając wśród rówieśników. Jak pogodzić chęć pozostania modnym z zasadami obowiązującymi w szkole? Nie jest to łatwe, zwłaszcza że większość szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych w swoich statutach określa bardziej lub mniej precyzyjnie kwestie związane z wyglądem uczniów. Pamiętajmy więc, żeby dziecko rozpoczynając naukę w danej szkole zapoznało się z tymi wymaganiami, aby w późniejszym okresie nie było wątpliwości co do tego na jakie zmiany w wyglądzie może sobie pozwolić. Bez względu na oficjalne zapisy ogólnie przyjęte normy społeczne pokazują, że uczniowie i uczennice w szkole powinni wyglądać schludnie i skromnie. Dotyczy to także fryzury, która nie powinna zwracać uwagi i nie przeszkadzać podczas zajęć dydaktycznych, w tym także tych z wychowania fizycznego. 

Zobacz też: Fryzury na rozpoczęcie roku szkolnego. Są proste i modne. Zrobisz je w 5 minut

Uczesania dla dziewczyn do szkoły na co dzień

Dziewczęta w wieku szkolnym bardzo wiele uwagi przykładają do swojego wyglądu. Ważną rolę w nim pełni także fryzura. Jakie uczesania dla dziewczyn do szkoły sprawdzą się pod względem praktycznym i modowym?

  • warkocze - wydawać by się mogło, że czas warkoczy u uczennic dawno minął. Jeśli chodzi o tradycyjne dwa warkoczyki to owszem tak jest. Dziewczęta obecnie mogą jednak korzystać z unowocześnionych wersji warkoczy, które wyglądają elegancko, schludnie a jednocześnie zjawiskowo. Bez problemu można je wykonać w domu, w ciągu kilku minut podczas przygotowywania się do szkoły
 
 
 
Zobacz wideo Warkocz bez plecenia
  • upięcia - to kolejne komfortowe uczesanie, które króluje zwłaszcza wśród starszych dziewcząt; w ostatnich latach szczególnie popularne jest upięcie włosów w tzw. cebulę, tzn zebranie wszystkich włosów jak najwyżej na czubku głowy. Jest to bardzo efektowne, jednak pod warunkiem, że dziewczyna posiada dość długie włosy
 
 

Proste fryzury do szkoły: które wybrać i jak je urozmaicić?

Prostą fryzurą do szkoły, która idealnie sprawdza się dla różnych długości włosów jest klasyczny koński ogon. Włosy spięte w ten sposób nie przeszkadzają zarówno podczas lekcji w salach lekcyjnych, jak i podczas zajęć z wychowania fizycznego. Ponadto koński ogon jest fryzurą ponadczasową i pasującą do wielu typów urody. Co zrobić, aby popularny kucyk wyglądał modnie? Warto zastosować trick, który sprawi, że zyska on większą objętość. Wystarczy podzielić włosy na dwie części. Wierzchnią warstwę włosów związujemy możliwie jak najwyżej. Pozostałe kosmyki zbieramy w drugą kitkę i związujemy tuż pod pierwszą. Następnie łączymy oba kucyki jedną, ozdobną gumką do włosów - w ten sposób zyskujemy wrażenie dużo większej objętości. 

 

Fajne fryzury do szkoły: pomysły

Jak zrobić fajną fryzurę do szkoły? Trzeba nieco pokombinować. Jeśli dziewczyna chce całkowitej odmiany, a posiada długie włosy, wówczas dobrym pomysłem jest ciekawe cięcie, np. klasyczny bob z przedłużonymi bokami. Odważnym posunięciem jest ścięcie włosów na wzór Małgorzaty Kożuchowskiej, która dla wielu młodych dziewcząt jest niedoścignioną ikoną stylu.

 

Jeśli natomiast dziewczyna nie chce rezygnować z długich włosów, wówczas powinna poszukać inspiracji na ciekawe i proste rozwiązania, które można samodzielnie wykonać w domu. Jednym z takich pomysłów na fajną fryzurę do szkoły, którą można wykonać w 5 minut jest bubble braids. To uczesanie zyskało miano najmodniejszego latem tego roku.

 
 
 

Zobacz też: Fryzura na 18-stkę: kalifornijskie fale, prosty bob czy misterny irokez na bazie warkocza?

Więcej o:
Copyright © Agora SA