Obrączki ślubne. Jak znaleźć idealną parę?

Obrączki ślubne to jeden z kluczowych wydatków na liście przedślubnych przygotowań. W przeciwieństwie do sukni czy garnituru, obrączka to ważna pamiątka, która zostanie z nami na dłużej. Czym kierować się przy wyborze idealnej pary?

Obrączki ślubne to symbol, który istnieje praktycznie na całym świecie. Pierwsze obrączki ślubne pojawiły się za czasów starożytnego Egiptu i Grecji jako symbol miłości i oddania drugiej osobie. Z czasem proste krążki ewoluowały w stronę prawdziwej ozdoby. Współcześnie pary mają do wyboru różne metale szlachetne, style, kamienie. Obrączki mogą być identyczne lub dedykowane dla przyszłych małżonków. 

Obrączki ślubne: srebro. Elegancja w rozsądnej cenie, czy jednak złoto? Zdjęcie ilustracyjne Obrączki ślubne - jak wybrać i co warto o nich wiedzieć? Najważniejsze informacje

ObrączkiObrączki pixabay

Obrączki ślubne złote. Klasyczne złoto czy może białe lub różowe?

Złoto ze względu na walory estetyczne oraz trwałość to najczęstszy wybór wśród narzeczonych przygotowujących się do ślubu. Czym kierować się przy wyborze koloru złotych krążków? Dwa kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę to budżet, styl życia oraz pozostałe elementy biżuterii. Bardzo często praktykowanym rozwiązaniem jest wybór obrączek w kolorze pierścionka zaręczynowego. W złotej palecie znajdziemy obrączki ślubne złote: żółte, różowe lub białe. 

Obrączki ślubne: srebrne, platynowe, złote. Które będą najtrwalsze?

Osoby, które wykonują pracę fizyczną lub po prostu bardzo dużo pracują przy użyciu dłoni, powinny zdecydować się na obrączki z najtrwalszego metalu, jakim jest niewątpliwie platyna. Kolejne miejsce na podium w kategorii wytrzymałość zajmuje złoto, najbardziej podatne na zniszczenie oraz zniekształcenie będą obrączki ślubne srebrne.

Obrączki ślubne. Wzory, które są na czasie

Styl art deco, obrączki ślubne nowoczesne, gotyckie, glamour - w temacie obrączek ślubnych wzorów jest naprawdę duży wybór. To o czym warto pamiętać przy wyborze to czyszczenie i konserwacja: im więcej zagłębień, tym szybciej na obrączce pojawi się nieestetyczny brud i tym więcej uwagi trzeba będzie poświęcić pielęgnacji. Na szerszej obrączce można wykonać grawer, ale obrączki ślubne nowoczesne raczej nie mają miejsca na bogate dekoracje. Nowe pokolenie nowożeńców wybiera raczej cieńsze obrączki od 2 mm do 4 mm. Męska obrączka może liczyć od 4 do 7 mm, kobiety wybierają raczej cieńsze krążki. Przy okazji wymiarów obrączki warto wspomnieć o numeracji, palce u prawej ręki mogą być odrobinę szersze niż u lewej, dlatego wybierając rozmiar, od razu należy podjąć decyzję, po której stronie będziemy nosić nasz symbol miłości. W Polsce przyjęło się, że obrączkę nosi się po prawej stronie, ale równie dobrze można ją nosić po lewej, bliżej serca. Obrączki o tak zwanym ściętym kształcie będą też mniejsze niż tradycyjne okrągłe. 

Obrączki ślubne nowoczesne - inspiracje 

Współczesne obrączki to czysta klasyka lub dwa różne wzory dla każdego z małżonków. Kilka gorących trendów w kategorii nowoczesnego wzornictwa obrączek ślubnych znajdziesz poniżej. Propozycje katalogowe z reguły są tańsze od produktu na zamówienie. 

 
 
 
 

Obrączki ślubne białe złoto. O czym trzeba pamiętać wybierając obrączki? Zdjęcie ilustracyjne Obrączki ślubne - białe złoto. O czym trzeba pamiętać wybierając obrączki?

Obrączki ślubne: nietypowe wzory 

Chociaż klasyka obroni się nawet po latach, nie wszyscy szukają uniwersalnych wzorów. Obrączki ślubne nietypowe powinny pasować do osobowości i stylu państwa młodych. W poszukiwaniu niezwykłych zdobień warto zajrzeć na Instagram. 

 
 
 
 

Zobacz też: Obrączki ślubne - złoto. Jaki fason wybrać, na co zwracać uwagę przy zakupie?

Więcej o: