Warkocze: bokserski, francuski, a może luźny splot? Sprawdź modne propozycje na lato

Warkocze: bokserskie, dobierane, francuskie - w nadchodzącym sezonie modne fryzury będą oznaczać pełną kontrolę, ale jak to przekłada się na stan włosa? Sprawdź jakie warkocze będą odpowiednie dla Ciebie!

Warkoczyki na całej głowie - czy takie uczesanie niszczy włosy? 

Warkocze to rodzaj uczesania, który bez względu na panujące mody wciąż jest na czasie. Zwłaszcza latem, kiedy właścicielki długich pukli szukają skutecznej metody na wygodną i efektowną fryzurę. Kok, wysoko upięty koński kucyk, długi irokez oraz modne ostatnio warkoczyki na całej głowie. Można je zapleść z naturalnych włosów lub skorzystać z rozwiązania typu warkoczyk syntetyczny, który oprócz gęstości pozwala na dodatkowe wprowadzenie koloru, bez konieczności farbowania. Czy warkoczyki to bezpieczne rozwiązanie? Sporadycznie w formie wygodnej fryzury na urlop można sobie na nie pozwolić, ale zdecydowanie ścisły splot nie sprawdzi się w przypadku osób o bardzo delikatnych, rzadkich włosach. 

Warkoczyki: dlaczego to typowo wakacyjna fryzura dla wytrwałych? 

Przy zaplataniu włosy należy bardzo mocno naciągnąć, co może przełożyć się na ból głowy, a nawet zapalenie mieszków włosowych. Warkoczyki tworzą też dodatkowe obciążenie, a warkoczyk syntetyczny tylko potęguje to wrażenie. Naturalną alternatywą mogą być warkocze dobierane, znacznie mniej inwazyjne. Pomimo wszystko chcesz spróbować? Odpowiedź na pytanie, jak zrobić warkocze bokserskie oraz kolorowe inspiracje na warkoczyk syntetyczny znajdziesz poniżej. 

Warkoczyk syntetyczny: kolorowe inspiracje 

Ten profesjonalny splot z użyciem syntetycznych pasemek najlepiej będzie prezentował się po wizycie  w salonie, chyba że efekt ma być delikatny i raczej symboliczny. Poniżej kilka inspiracji we wszystkich kolorach tęczy. 

 
 
 

Warkocze dobierane -  propozycja na ślub w samym środku lata 

Przyszłe panny młode doceniają dziewczęcy urok warkoczyków i z uwagi na praktyczną stronę tego uczesania. Warkocze dobierane idealnie sprawdzą się w formie fryzury ślubnej. Różne wariacje w eleganckim wydaniu znajdziesz poniżej. 

 
 
 

Jak zrobić warkocze bokserskie krok po kroku? 

Podwójny warkocz to tradycyjna wersja tej fryzury, poniżej prezentujemy szczegółową instrukcję, która pomoże stworzyć idealny splot.

  • Na czyste i suche włosy, nałóż serum lub piankę, aby nadać im odpowiednią teksturę.
  • Podziel włosy na środku tak, aby linia biegła od czoła aż do karku.
  • Zawiń jeden bok w kok, zabezpiecz gumką i zacznij splatać warkocz z drugiej strony. 
  • Zaplataj warkocze z trzech pasm blisko czoła i jednocześnie odciągaj je do tyłu. 
  • Aby uzyskać efekt odwróconego warkocza, zamiast krzyżować pasma nad środkowym, skrzyżuj je pod spodem. 
  • W momencie, gdy pasma dosięgną karku, zacznij ciasno splatać włosy w prosty tradycyjny warkocz do samego końca, tak aby znajdował się bardzo blisko głowy.
  • Powtórz wszystkie czynności po drugiej stronie głowy.

Warkocze bokserskie - co radzą fryzjerzy? 

Styliści fryzur zwracają uwagę, że warkocze bokserskie wyglądają schludnie tylko, gdy są ciasno zaplecione, nieco luzu warto wprowadzić dopiero pod koniec splotu, jeśli chcemy uzyskać artystyczny i bardzo naturalny efekt.  

Dodatkowo na sam koniec warto spuszyć dwa pasma, z przodu, co sprawi, że ta typowo sportowa fryzura stanie się bardziej romantyczna i delikatna. 

 
 
 
 
 
 

Zobacz też: Kiedyś nosiły je gwiazdy, dzisiaj są symbolem kiczu. Te fryzury postarzają nawet o 15 lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.