Laminacja brwi. Jak stworzyć idealną oprawę dla oka?

Laminacja brwi to nowoczesny zabieg, który sprawia, że twarz nabiera nowego wyrazu bez konieczności poważnej interwencji. Chcesz uporządkować linię łuków? Sprawdź wszystko, co warto wiedzieć na temat.

Na czym polega laminacja brwi? Poznaj zalety zabiegu teksturującego

Laminacja brwi zmienia strukturę włosa. Pod wpływem roztworu chemicznego w postaci kwasu tioglikolowego, brwi stają się miękkie i gładkie. Zwiększona elastyczność włosków sprawia, że można je łatwo stylizować. 

laminacja brwi w domulaminacja brwi w domu unsplash/ ali yilmaz

Laminacja brwi: efekt idealnych łuków 

Po przeprowadzonym zabiegu otrzymujemy gładkie, lekko uniesione, ładnie wyczesane łuki. Laminacja brwi efekt daje natychmiastowo - pozwala nadać pożądany kształt oraz pomaga zatuszować wszelkie niedoskonałości, takie jak ubytki, puste przestrzenie oraz odstające włoski. Ile kosztuje tego typu usługa i czy można laminować brwi w domu? 

Laminacja brwi: ile się utrzymuje i jaka jest cena profesjonalnego zabiegu? 

W porównaniu do microbladingu, laminacja brwi jest metodą nieinwazyjną i raczej krótkotrwałą. Podczas gdy microblading utrzymuje się od 6 miesięcy do nawet 3 lat, laminacja brwi utrzymuje się zaledwie 1- 1,5 miesiąca. Za zabieg w salonie zapłacimy od 100 do 200 zł, ale gotowy zestaw do laminacji brwi pozwala na wymodelowanie łuków także w domowym zaciszu. Czy jest to bezpieczne i jak przebiega cały proces? 

Laminacja brwi w domu: krok po kroku 

Domowy zestaw do laminacji brwi zawiera najczęściej: spiralki, patyczki do aplikowania kosmetyków, odtłuszczacz do skóry, kosmetyk otwierający łuskę włosa, klej do włosków, kosmetyk utrwalający włoski w wybranej pozycji. Laminacja brwi w domu nie jest trudna, ale ważne jest aby zachować odpowiednią kolejność: 

  • oczyść skórę przy pomocy cleanera (możesz też użyć soli fizjologicznej),
  • wyczesz włoski spiralką (klej pomoże Ci unieść włoski do góry),
  • przy pomocy aplikatora nałóż na włoski aktywator i nałóż na nie folię spożywczą w celu wytworzenia efektu sauny,
  • po upływie około 10 minut (stosuj się do zaleceń producenta) przy pomocy suchego patyczka oczyść łuki z aktywatora i nałóż preparat do utrwalenia włosków (dla lepszego efektu przeczesz brwi spiralką),
  • nałóż ponownie folię spożywczą i poczekaj około 10 minut zgodnie z tym, co jest napisane w instrukcji
  • teraz znów oczyść brwi przy pomocy suchego patyczka i znów przeczesz spiralką
  • czas na regulowanie brwi przy pomocy pęsety,
  • nałóż farbkę (nie może to być henna pudrowa!),
  • na koniec nałóż na brwi olejek. 

Laminacja brwi ile się utrzymuje efekt po domowym zabiegu? Przy założeniu, że żadne krok nie został pominięty domowa laminacja utrzyma się około miesiąca. 

Laminacja brwi: cena domowego zestawu 

Za domowy zestaw do laminacji trzeba zapłacić od 60 do 200 zł. Jedno opakowanie wystarczy do przeprowadzenia kilku zabiegów.

Zobacz też: Efekt laminacji bez wizyty u kosmetyczki? Proste triki na podkręcone rzęsy

Więcej o:
Copyright © Agora SA