Kiedy są święta wielkanocne 2023? Data przypada już niedługo. Ile potrwa przerwa świąteczna?

Kiedy w tym roku wypadają święta wielkanocne? Jak długa będzie trwała przerwa wielkanocna 2023? Już za chwilę większość osób w Polsce powróci do rodzinnych domów na śniadanie wielkanocne i towarzyszące mu dni wolne od pracy w gronie najbliższych.

W okresie wiosennym czekają na nas święta wielkanocne. Jeszcze nie tak dawno żyliśmy Wigilią, a już za chwilę Wielkanoc. Wiele osób zadaje sobie ważne pytanie — kiedy w 2023 wypadają święta wielkanocne 2023? Uczniowie i pracownicy chcą wiedzieć, iloma dniami bez obowiązków będą mogli się cieszyć już niebawem. Poznaj datę świąt Wielkiejnocy 2023 i sprawdź, ile dni wolnego czeka cię w tym roku. 

Zobacz wideo Irena Kamińska-Radomska zdradza, jak "przeżyć" święta w stylu savoir vivre, a Magda Bereda wraca wspomnieniami do początków kariery [odc. 15]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy w 2023 są święta wielkanocne? Termin wypada już niedługo

Święta Wielkiejnocy co roku wypadają w innym terminie. Właśnie dlatego jest to trudne do zapamiętania. Z tego powodu z każdym nowym rokiem musimy sprawdzać, kiedy wypada Wielkanoc. Wiele osób zastanawia się, dlaczego Wielkanoc jest świętem ruchomym. W IV w.n.e ustalono, że święto to będzie obchodzone w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. W tym roku Wielkanoc obchodzimy 9 kwietnia, natomiast rok temu obchodziliśmy ją 17 kwietnia.  Święta wiążą się oczywiście z dniami wolnymi, tak też jest w przypadku Wielkanocy, a ile dokładnie dni wolnych będziemy mieć podczas przerwy świątecznej 2023?

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2023. Dni wolnych od pracy jest kilka

Przerwa Wielkanocna 2023 to wyczekiwany czas przede wszystkim przez pracowników i uczniów. W tym roku, jeśli masz w pracy wolne weekendy, możesz zaplanować sobie wyjazd na święta już w piątek 7 kwietnia. Do pracy wrócimy 11 kwietnia, ponieważ 10.04 będzie jeszcze dniem wolnym. O jakim dniu mowa? Jest to Poniedziałek Wielkanocny, podczas którego w wielu miejscach w Polsce dzieci, jak i dorośli będą oblewać się wodą, ponieważ jest to tzw. śmigus-dyngus. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA