Kiedy są święta wielkanocne 2023? Data przypada już niedługo. Ile potrwa przerwa świąteczna?

Kiedy w tym roku wypadają święta wielkanocne? Jak długa będzie trwała przerwa wielkanocna 2023? Już za chwilę większość osób w Polsce powróci do rodzinnych domów na śniadanie wielkanocne i towarzyszące mu dni wolne od pracy w gronie najbliższych.

W okresie wiosennym czekają na nas święta wielkanocne. Jeszcze nie tak dawno żyliśmy Wigilią, a już za chwilę Wielkanoc. Wiele osób zadaje sobie ważne pytanie — kiedy w 2023 wypadają święta wielkanocne 2023? Uczniowie i pracownicy chcą wiedzieć, iloma dniami bez obowiązków będą mogli się cieszyć już niebawem. Poznaj datę świąt Wielkiejnocy 2023 i sprawdź, ile dni wolnego czeka cię w tym roku. 

Zobacz wideo Irena Kamińska-Radomska zdradza, jak "przeżyć" święta w stylu savoir vivre, a Magda Bereda wraca wspomnieniami do początków kariery [odc. 15]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy w 2023 są święta wielkanocne? Termin wypada już niedługo

Święta Wielkiejnocy co roku wypadają w innym terminie. Właśnie dlatego jest to trudne do zapamiętania. Z tego powodu z każdym nowym rokiem musimy sprawdzać, kiedy wypada Wielkanoc. Wiele osób zastanawia się, dlaczego Wielkanoc jest świętem ruchomym. W IV w.n.e ustalono, że święto to będzie obchodzone w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. W tym roku Wielkanoc obchodzimy 9 kwietnia, natomiast rok temu obchodziliśmy ją 17 kwietnia.  Święta wiążą się oczywiście z dniami wolnymi, tak też jest w przypadku Wielkanocy, a ile dokładnie dni wolnych będziemy mieć podczas przerwy świątecznej 2023?

large dog Alabai lies on the sawdust on the street in winter. White and brown Central Asian Shepherd Dog is resting on tree bark mulch. Ta rasa psów ma nawet 4 tys. lat! "Dławiciele wilków" znów są popularne

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2023. Dni wolnych od pracy jest kilka

Przerwa Wielkanocna 2023 to wyczekiwany czas przede wszystkim przez pracowników i uczniów. W tym roku, jeśli masz w pracy wolne weekendy, możesz zaplanować sobie wyjazd na święta już w piątek 7 kwietnia. Do pracy wrócimy 11 kwietnia, ponieważ 10.04 będzie jeszcze dniem wolnym. O jakim dniu mowa? Jest to Poniedziałek Wielkanocny, podczas którego w wielu miejscach w Polsce dzieci, jak i dorośli będą oblewać się wodą, ponieważ jest to tzw. śmigus-dyngus. 

Borówka amerykańska Kiedy nawozić borówki i czym to robić? Nie popełniaj tego błędu

Więcej o: