Legionowo niczym Rio De Janeiro? Wojownicy chcą posągu sakralnego w centrum miasta

Obiekty kultu religijnego mogą stanowić temat żywych dyskusji, zwłaszcza jeśli dotyczy to przestrzeni publicznej. Jedna z takich debat trwa właśnie w Legionowie. To tam pojawił się pomysł, aby na rynku postawić dwumetrowy posąg Maryi. Liczba podpisów pod petycją wciąż rośnie.

Autorem pomysłu na postawienie pomnika jest lokalna grupa Wojownicy Maryi. Zwrócili się oni do Prezydenta Miasta Legionowa z prośbą o przeprowadzenie procedury niezbędnej do powstania na terenie Rynku Miejskiego figury Matki Bożej z Tihaljiny, o czym miasto poinformowało 8 marca 2023 na oficjalnej stronie. Pod wnioskiem oficjalnie podpisało się do tej pory 350 osób.

Zobacz wideo W Gdańsku obalono pomnik ks. Jankowskiego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dwumetrowy posąg Maryi w Legionowie. Wojownicy Maryi wybrali wizerunek Maryi z Tihaljiny

Według Wojowników Maryi postawienie pomnika mogłoby stanowić otuchę w trudnych czasach. Na wzór wybrali Maryję z Tihaliny stworzoną przez artystę Richarda L. George. Co więcej, nie uważają oni, żeby postawienie obiektu religijnego na runku miejskim mogło stanowić problem. O początkach realizacji pomysłu i zbieraniu pierwszych podpisów opowiadał jeden z członków ugrupowania.

Wtedy nie spotkałem się z żadnymi negatywnymi reakcjami. Bo co by komu przeszkadzała Matka Boża? Oboi stoi Charlie Chaplin. To komu miałaby przeszkadzać figurka Matki Bożej, Królowej Pokoju, bo figurka będzie pod takim wezwaniem?

- powiedział w rozmowie z portalem NaTemat.

Konsultacje społeczne w sprawie pomnika Maryi. Głosy są podzielone

Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie, które zakończą się 15 marca przed północą. Kilka dni temu profil miasta na portalu Facebook zachęcał mieszkańców do udziału w ankiecie dotyczącej tego pomysłu. Wśród pozostawionych dotychczas pod postem komentarzy znalazło się jednak sporo negatywnych głosów. W sumie do tej pory wypowiedziało się 69 osób.

To nie jest miejsce na pomniki religijne.
Jak wspólnota chce sobie stawiać pomnik to niech to robi na swojej działce i za własne pieniądze

- pisali niektórzy użytkownicy.

Na tej podstawie można przypuszczać, że negatywne będą także wyniki ankiety. Na oficjalne decyzje należy jednak jeszcze poczekać.

Więcej o:
Copyright © Agora SA