Prima aprilis - kiedy wypada? Zobacz, jak zaplanować żart, który przejdzie do historii

Prima aprilis to międzynarodowe święto, które sprzyja dobrej zabawie cudzym kosztem. Kiedy obchodzimy prima aprilis i jak żartować, aby nie sprawić drugiej stronie przykrości? Podpowiadamy.

Kiedy jest prima aprilis w Polsce i na świecie? 

Kiedy jest prima aprilis? Zgodnie z polską tradycją drobne żarty i żarciki dozwolone są 1 kwietnia, który w tym roku wypada w sobotę. Weekend to idealny moment na płatanie figli bez szkody dla codziennych obowiązków. A kiedy prima aprilis obchodzone jest w innych krajach? Chociaż charakter żartów może się od siebie różnić, to data pozostaje ta sama. Międzynarodowy dzień żartów również obchodzony jest 1 kwietnia. 

1 kwietnia prima aprilis - na czym polega to święto? 

Chociaż nazwa może różnić się (Dzień głupców, Dzień kwietniowej ryby, Dzień kłamcy, czy Polowanie na głupca), w poszczególnych krajach chodzi o to samo, dobry dowcip, który przejdzie do historii jako ciekawa anegdota. Jednak warto pamiętać, że 1 kwietnia, czyli prima aprilis powinien być radosną datą, żart nie może sprawić przykrości, czy wpędzić w zakłopotanie. Zanim zaplanujemy zrobić komuś psikusa, warto postawić się w roli potencjalnej ofiary. Jak autor żartu czułby się, będąc po drugiej stronie? 

Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Żarty na prima aprilis z przymrużeniem oka 

Oprócz czystej rozrywki żarty na prima aprilis uczą dystansu do siebie. Żartują więc zarówno dzieci jak i rodzice. Sprawdzone pomysły na rodzinne żarty na prima aprilis znajdziesz poniżej: 

  • Nocny make-up, do przygotowania tego żartu potrzebne będą zmywalne pisaki oraz mocny sen potencjalnej ofiary, gdy zapadnie mrok i w domu zapanuje cisza, wystarczy kilka sprawnie poprowadzonych kresek i gotowe. Mina mamy lub taty o poranku - bezcenna. 
  • Bombonierka z niespodzianką - rodzice w ramach zemsty mogą przygotować koszmarne słodycze, wystarczy pudełko po czekoladkach, które należy wypełnić okropną zawartością o podobnej konsystencji. 
  • Komputerowy chochlik - dzieci w odwecie mogą sprawić, że niezawodny laptop zapracowanego rodzica przestanie działać i jednocześnie będzie to proces odwracalny. Jedyne co trzeba zrobić to print screen ekranu, który następnie ustawiamy jako tapetę. A dotychczasowe ikonki chowamy w dedykowanym folderze.
  • Znikające zapasy - to popularny żart, który jakiś czas temu krążył po sieci. Rodzice oznajmiają dzieciom, że zjedli wszystkie słodycze, reakcję warto nagrać i puścić przy okazji okrągłych urodzin. 

Pomysły na prima aprilis dla zakochanych 

Pranki w związku mają swoje dedykowane profile na portalach społecznościowych. Szukasz pomysłu na to jak zaskoczyć swoją drugą połówkę? Sprawdź gotowe patenty na prima aprilis dla chłopaka i żarty na prima aprilis dla dziewczyny. 

Żarty na prima aprilis dla chłopaka - na poprawę humoru 

  • Zamiast zwykłych odpowiedzi na wiadomości, spróbuj wysłać cytaty ulubionych piosenek o dramatycznym zabarwieniu. 
  • Fejkowy tatuaż z imieniem ukochanego wykonany dziwną czcionką w widocznym miejscu może wprawić w osłupienie. 
  • Klasyka gatunku to prank na powiększone usta, wystarczy mocno wyjść poza kontur pomadką i poprawić całość konturówką. 

Żarty na prima aprilis dla dziewczyny z poczuciem humoru 

  • Mąka w suszarce do włosów.  
  • Samochód w karteczkach samoprzylepnych.  
  • Duża fejkowa rysa na samochodzie.

Pomysły na prima aprilis nie powinny przekraczać granic, niszczenie cudzej własności może być nieodwracalnym testem dla związku.  

Zobacz też: Kalendarz imienin: maj. Zobacz, kto jest majowym solenizantem

Więcej o:
Copyright © Agora SA