Masaż twarzy to skuteczny sposób na obrzęki, zmarszczki i regenerację

Masaż twarzy to naturalna metoda, która pomoże wymodelować rysy, poprawi koloryt skóry i skutecznie wygładzi pierwsze zmarszczki. Wystarczy olejek. Sprawdź, jakie ćwiczenia można wykonać samodzielnie i ile kosztuje profesjonalny masaż u terapeuty.

Masaż twarzy? Większości z nas masaż kojarzy się z czymś przyjemnym, co rozluźnia i prowadzi do poprawy samopoczucia. Dlaczego więc nie zafundować takiego zabiegu swojej twarzy? Zwłaszcza że w ten sposób możemy znacząco poprawić jej kondycję i wygląd. Obrzęknięta, tzw. nalana twarz często utożsamiana jest z nadwagą, ale opuchlizna towarzyszy też całkiem szczupłym osobom. Skąd ten efekt? Obrzęk często spowodowany jest zastojem limfy lub nieodpowiednią dietą i co za tym idzie zatrzymywaniem wody w organizmie. Naturalną odpowiedzią na opuchliznę jest masaż limfatyczny, nazywany też drenażem. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jest to nieinwazyjna metoda, którą może wykonać dla nas dedykowany specjalista.

Masaż twarzy kobido: na czym polega i ile kosztuje? 

Określany mianem niechirurgicznego liftingu masaż twarzy kobido jest jedną z najbardziej skomplikowanych metod manualnych. Sztuka "terapii twarzy" wywodzi się z Japonii i bazuje na harmonii duszy i ciała. 

Masaż twarzy: efekty, jakie daje kobido?

Do głównych zadań kobido należy:

  • redukcja napięć mięśniowych,
  • zmniejszenie bruksizmu, 
  • redukcja obrzęków limfatycznych, a nawet bólu głowy.

Masaż twarzy kobido zapewnia też wygładzenie zmarszczek oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Masaż twarzy efekty daje już po kilku zabiegach. Już cztery masaże sprawią, że skóra stanie się bardziej dotlenionazdję, a zmarszczki wygładzone. Zalety kobido można w pełni zaobserwować po 20 sesjach. Ile kosztuje jedno spotkanie? Cena za jeden masaż to około 200 zł. Każdy, kto nie dysponuje taką kwotą może spróbować nauczyć się japońskiej sztuki masażu z filmików w zamieszczonych w internecie. 

Zobacz wideo Złuszczanie twarzy peelingiem drobnoziarnistym

Olejek do masażu twarzy: który wybrać?

Zanim przejdziemy do pierwszych prób, najpierw warto zaopatrzyć się w olejek do masażu twarzy. Dobrze sprawdza się też krem, czy tonik. Wybór odpowiedniego olejku powinien być podyktowany potrzebami skóry. 

  • arganowy — działa na skórę kompleksowo: od wygładzenia zmarszczek po regenerację.  
  • kokosowy — nawilża i wspomaga gojenie ran. 
  • jojoba — tworzy naturalny filtr słoneczny, spowalnia proces starzenia.
  • cytrynowy — wspomaga utrzymanie odpowiedniej równowagi lipidowej skóry, 
  • lawendowy — spowalnia procesy starzenia, łagodzi stres i ból, 
  • awokado — łagodzi, wykazuje działanie przeciwalergiczne, 
  • z opuncji figowej — wspiera równowagę lipidową skóry, odżywia.

Masażer do  twarzy. Zanim wydasz pieniądze sprawdź, czy to rozwiązanie jest na pewno dla Ciebie

Masaż twarzy z założenia jest bardzo naturalnym zabiegiem, do którego najlepiej użyć własnych dłoni, które wyczują miejsca z większym napięciem i poprzez kontakt skóra do skóry pozwolą dostosować siłę nacisku. Przed masażem warto poskakać chwilę w miejscu — siła grawitacji pozwoli limfie odpłynąć i efekty będą jeszcze lepsze. W poszukiwaniu idealnej przewodniczki po temacie jogi twarzy warto zajrzeć też na profil akademii jogi twarzy z gotowymi ćwiczeniami, które można obejrzeć na filmach.  

 

Poniżej znajdziesz profil, na którym można zaobserwować masażer do twarzy używany w różny sposób. Dzięki temu łatwiej ocenisz czy będziesz w stanie samodzielnie wykonać taki zabieg w domu, czy jednak będziesz wolała udać się do profesjonalnego gabinetu. 

 

Roller do twarzy — ładny gadżet, który przynosi ulgę 

Kamienny roller do twarzy daje bardzo delikatne efekty i służy bardziej do aplikacji kremu, przynosi też dużą ulgę napiętej skórze. Idealnie sprawdzi się do kremu pod oczy, czy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Dwie końcówki pozwalają na działanie rollerem zarówno na większych jak i mniejszych fragmentach. Roller bardzo dobrze wspiera też działanie maseczki w płachcie. 

Kamień gua sha, czyli czas na drenaż 

Naturalny kamień gua sha można kupić w różnych kolorach i rozmiarach. Jego opływowy kształt pozwala bezpiecznie prowadzić go po twarzy. Kamień gua sha skutecznie przesuwa limfę pod skórą, przynosi ulgę, wygładza zmarszczki i regeneruje.

 Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia masażu są:

  • nowotwory,
  • stany zapalne skóry twarzy,
  • krwiaki,
  • pękające naczynka,
  • trądzik,
  • zadrapania i ranki,
  • wrzody.

Zobacz też: Masaż twarzy - azjatycki sposób na młodą i zdrową cerę. Jak go wykonać?

Więcej o:
Copyright © Agora SA