Ma 18 lat i jest najmłodszym miliarderem na świecie. Z bogactwem Clemente wiąże się rodzinna tragedia

Aby zostać miliarderem, zazwyczaj trzeba włożyć w to dużo pracy, choć szczęście też często odgrywa tu dużą rolę. Jak to było zatem w przypadku Clemente'a Del Vecchio, który oficjalnie jest najmłodszym miliarderem na świecie? Zdradzamy, skąd się wzięło jego imponujące bogactwo.

Według magazynu Forbes, średnia wieku wszystkich miliarderów na świecie w 2023 to 65 lat. Mając na uwadze tę informację, młody wiek Clemente'a Del Vecchio robi jeszcze większe wrażenie. Ojcem Clemente'a był Leonard Del Vecchio, założyciel firmy Luxottica, lidera produkcji soczewek i okularów. Jaki ma to związek z majątkiem nastolatka?

Zobacz wideo Jacht rosyjskiego miliardera stacjonuje w Katarze. Obok statki emira Kataru

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kim jest Clemente Del Vecchio? O najmłodszym miliarderze nie wiadomo jeszcze wiele

Jak podaje Forbes, Clemente Del Vecchio jest jednym z szóstki dzieci Leonardo Del Vecchio. Niestety, wydarzyła się tragedia i mężczyzna zmarł 27 czerwca 2022, pozostawił swoim potomkom w testamencie 27,3 mld dolarów. Clemente majątkiem musiał podzielić się z piątką rodzeństwa i macochą. W rezultacie otrzymał 12,5% spadku, czyli 3,9 mld i tym samym został najmłodszym miliarderem w wieku 18 lat. Należy bowiem zauważyć, że choć jego rodzeństwo odziedziczyło taką samą kwotę, wszyscy są o kilka lat starsi.

Clemente jest synem Sabiny Grossi, byłej menedżerki Luxottica. Sabina i Leonard Del Vecchio nigdy się nie pobrali, ale para doczekała się dwójki dzieci: Clementa i jego starszego o trzy lata brata o imieniu Luca. W maju tego roku najmłodszy miliarder skończy 19 lat.

Leonard Del Vecchio i jego droga do bogactwa. Jak włoski biznesmen osiągnął sukces?

Choć Clemente'owi na drodze do bogactwa się poszczęściło, jego ojciec na sukces musiał ciężko pracować. Leonardo Del Vecchio urodził się w ubogiej rodzinie, a jego ojciec zmarł jeszcze przed jego narodzinami. W wieku 7 lat został wysłany do sierocińca, gdyż jego matka nie była w stanie utrzymać piątki dzieci. W wieku 14 lat z kolei rozpoczął praktyki w fabryce, aby móc ukończyć szkołę projektowania.

Pierwszy sklep z oprawkami okularów otworzył w Wenecji, a trzy lata później – w 1961 – założył firmę Luxottica. Firma zaczęła podbijać rynek europejski i amerykański w latach 80., aż w 1995 została największym producentem i dystrybutorem na światowym rynku optycznym. Obecnie w ofercie Luxottica znajdziemy takie marki jak Oakley, Vogue Eyewear czy Ray-Bana, a także bardziej luksusowe Giorgio Armani, Chanel, Dolce&Gabbana, Versace czy Prada.

Więcej o: