Modne kolory włosów na wiosnę 2023: silver fox hair to petarda. Pasuje kobietom w każdym wieku

Wiosna jest już z nami od jakiegoś czasu, więc to idealny moment na zmianę fryzury lub koloru włosów. Wizyty do salonów fryzjerskich już umówione? Jeśli nie, to czas najwyższy. W tym roku hitem będzie silver fox hair. Poznaj najmodniejszy kolor włosów na 2023 rok.

Wraz ze zmianą pory roku, wiele osób, a w szczególności kobiet rozmyśla nad zmianą fryzury. W tym roku w salonach fryzjerskich królować będzie bardzo chłodny odcień blondu. Jak wygląda silver fox hair? 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Idealny odcień blondu na wiosnę. Ten kolor stał się hitem

Jeśli chcesz zmienić swój kolor włosów lub szukasz wiosennej inspiracji na nowy odcień, warto zatrzymać się przy aktualnie popularnym trendzie. Jak wiadomo, odcieni blondu jest naprawdę dużo i czasami trudno jest wybrać jeden. Jednak możemy ułatwić ci tę decyzję, jeśli lubisz jasne włosy o chłodnych odcieniach, warto w tym roku postawić na silver fox hair. To właśnie ten kolor stał się hitem wiosny 2023. Na czym polega koloryzacja tego typu? Silver fox hair to połączenie odcienia blondu i koloru siwego, co daje naprawdę oszałamiający efekt. Srebrno-siwe włosy sprawdzą się najlepiej u kobiet z jasną karnacją, ale oczywiście jeśli twoja cera jest nieco ciemniejsza, również warto spróbować i zaszaleć na wiosnę z nowym kolorem. Jeśli zdecydujesz się na taką koloryzację, nastaw się, że w salonie fryzjerskim należy spędzić kilka godzin, ponieważ uzyskanie tego koloru wymaga czasu. Warto również dodać, że posiadaczki ciemnych włosów muszą nastawić się na kilka wizyt, gdyż uzyskanie takiego koloru na jednym spotkaniu nie będzie możliwe do zrealizowania. 

 

Silver fox hair: posiadając ten odcień musisz o tym pamiętać

Każde rozjaśnianie włosów wiąże się z odmienną niż dotychczas pielęgnacją włosów. Podczas zabiegu tego typu łuski włosowe są narażone na zniszczenia, dlatego po zabiegu warto o nie zadbać, aby mogły się powoli regenerować. Jeśli posiadasz lub masz w planach posiadać odcień chłodnego blondu typu silver fox hair, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Na twojej półce w łazience będzie musiał znaleźć się fioletowy szampon, który pomaga pozbyć się żółtawych refleksów. Dodatkowo warto zakupić dobrej jakości maski i odżywki oraz zachować równowagę PEH. 

 
Więcej o: