Olejek goździkowy powstaje na bazie goździkowych pąków i na tle innych naturalnych olejków wyróżnia się silnym zapachem oraz ciemnobrązowym kolorem. Obecny w składzie eugenol zapewnia działanie antybakteryjne oraz znieczulające. Jakimi jeszcze właściwościami charakteryzuje się olejek goździkowy? Wykorzystuje się go także w naturalnej pielęgnacji włosów oraz skóry, to prawdziwe remedium na trądzik. Szczegółowy przepis oraz konkretne zastosowanie znajdziesz poniżej.
Ból zęba pojawia się zawsze nie w porę, najczęściej późnym wieczorem lub w weekend. Okład z olejku na bazie goździków pozwoli przetrwać do wizyty w gabinecie dentystycznym. Olejek goździkowy na ból zęba działa jak naturalne lekarstwo, wystarczy zamoczyć w nim odrobinę waty i przyłożyć do źródła bólu. Naturalny środek przeciwbólowy to jednak nie wszystko.
Każdy, kto zwraca uwagę na skład kosmetyków, może wykorzystać olejek goździkowy na zęby w formie naturalnej pasty. Dzięki właściwościom antybakteryjnym olejek działa nie tylko jako środek myjący, ale też skuteczna ochrona przed nieświeżym oddechem.
Ekstrakt z goździka wykazuje działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwdrobnoustrojowe, co czyni olejek goździkowy na włosy skutecznym antidotum na łupież.
Olejek wspiera też wzrost nowych włosów oraz pomaga zatuszować pierwsze siwe pasma. Wystarczy dodać 10 kropel do szamponu lub maski.
Olejek goździkowy na siwe włosy - jak zrobić?
Sztuczny zapach, który rozprowadzamy we wnętrzu, często jest nie do zniesienia. Osoby wrażliwe na obecność silnej chemii w domu mogą zakończyć tego typu sesję nawet z ostrą migreną. Naturalny choć intensywny zapach olejku goździkowego dodany do dyfuzora sprawi, że w domu pojawią się orientalne nuty bez szkody dla zdrowia.
Zobacz też: Co zrobić, żeby w domu ładnie pachniało - 5 naturalnych patentów na perfumy do wnętrz