Piętrowy tort na komunię zamiast sałatek i ciastek. Takie rarytasy królują na rodzinnych obiadach w 2023

Jak wyglądają dzisiejsze komunie? Nieco odbiegają od tych, w których można było uczestniczyć jeszcze kilka lat temu. Dziś rodzice dbają niemalże o każdy element uroczystości. Wielka sala, robiące wrażenie ozdoby i instagramowe wypieki to już standard. Teraz możemy zobaczyć to na własne oczy.

Komunie święte w ogródku czy w domu to prawdopodobnie już przeszłość. Teraz rodzice stawiają na ogromne sale, wystawne obiady i poczęstunek niczym na prawdziwym weselu. Powiększa się także grono zaproszonych na wydarzenie osób oraz zmienia sam jego charakter. Jak wyglądają komunie w 2023 roku? Jest naprawdę luksusowo. 

Zobacz wideo Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Komunia święta 2023. Zwykły obiad w restauracji to już przeżytek 

Choć jest to uroczystość dotycząca dzieci, coraz więcej rodziców korzysta z okazji, aby zorganizować przyjęcie marzeń. Pytanie tylko do kogo one należą. W przypadku dziewczynek widoczna jest coraz większa tendencja do niemalże balowych sukni, bujnych upięć i profesjonalnych makijaży. Jednak na samym wizerunku dziecka przyjmującego pierwszą komunię świętą nie koniec. W grę wchodzą także widoczne zmiany w organizacji "obiadu dla rodziny". Niegdyś były to nieco skromniejsze poczęstunki, dziś przypominają one bardziej wystawny lunch

Co należy serwować podczas komunii świętej? Piętrowy tort to podstawa 

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się niedawno krótkim nagraniem, na którym widać przygotowany poczęstunek z okazji komunii świętej. Na stole swoje miejsce znalazło mnóstwo łakoci w przeróżnej formie, takich jak: cukierki, ciasta, gotowe desery w szkle, lizaki, owoce w wafelkach, babeczki, rurki z kremem i wiele innych. Natomiast bez wątpienia królem całego wydarzenia został ogromny, piętrowy tort, który do tej pory widywany był najczęściej podczas ślubów. Ponadto wrażenie robi także sama sala, ozdobiona świecami, kwiatami, kotarami, specjalnymi napisami oraz balonami. Do tego dochodzi również aspekt prezentowy, który w ostatnim czasie stał się dość głośnym tematem. Coraz częściej dzieci obdarowywane jest niezwykle drogocennymi rzeczami, a wśród rodziny panuje trend na rywalizację o lepszy podarunek i grubszą kopertę. Pozostaje pytanie, czy właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Jednak odpowiedź to indywidualna kwestia, a być może wystawne komunie z czasem będą już oczywistością, a nawet i "obowiązkiem". 

Więcej o:
Copyright © Agora SA