Tych sukienek nie zakładaj na komunię. Są zbyt krzykliwe, pstrokate i mało eleganckie

Ekspertka Katarzyna Kobiela radzi, jakich elementów garderoby powinniśmy unikać mamy podczas wyboru stylizacji na komunię. Według niej niektóre ukienki są po prostu nie na miejscu. Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę, podczas wyboru kreacji. W kościele panują bowiem zasady, których powinno się przestrzegać.

Istnieją stylizacje, których nie wypada zakładać na ważne uroczystości - szczególnie jeśli odbywają się w przestrzeni kościelnej, która rządzi się własnymi prawami. Wybierając się na Pierwszą Komunię Świętą dziecka, należy wybrać nie tylko odpowiedni kolor, ale i fason. Stylistka Katarzyna Kobiela podpowiada, czego lepiej się wystrzegać.

Zobacz wideo Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sukienki na komunię dla mam: Te kolory są zbyt krzykliwe i nie pasują do powagi wydarzenia

Zdaniem Katarzyny Kobieli najważniejsze jest to, by nasz strój nie rzucał się przesadnie w oczy i nie odwracał uwagi od dziecka. W związku z tym krzykliwe kolory, takie jak mocny róż, czerwień, pomarańcz, czy intensywnie żółty, nie będą dobrym wyborem. Musimy unikać także geometrycznych, wyraźnych wzorów, błyszczących materiałów, czy cekinów. Jeśli chodzi zaś o dress code, na komunię nie powinniśmy zakładać czarnych ubrań.

Absolutnie nie zakładamy garderoby w kolorze czarnym, która zgodnie z zasadami gradacji strojów, obowiązuje po godzinie 18 i przeznaczona jest na innego rodzaju okoliczności. Jeżeli jednak chcemy koniecznie włożyć coś czarnego, to unikajmy tego koloru przy twarzy. Włóżmy eleganckie, lejące spodnie lub cygaretki w czarnym kolorze, a do tego piękną, jedwabną, jasną bluzkę.

- zdradza ekspertka w rozmowie z serwisem "WP Kobieta". Przy okazji doradza, jaka stylizacja będzie najbezpieczniejsza na takie wydarzenie.

Komunia to uroczystość o radosnym charakterze, odbywająca się w maju i przywołująca delikatną, wiosenną paletę barw. Strój w odcieniu bieli, beżu, pudrowego różu, zieleni, lekkiego fioletu czy błękitu będzie strzałem w dziesiątkę.

-podsumowuje. Nie tylko kolor ma znaczenie, ale i fason.

Na komunię nie ubieraj tych fasonów. Głęboki dekolt, czy obcisła sukienka są niestosowne

W kościele powinniśmy przestrzegać ustalonych zasad. Te zaś zabraniają wchodzić do świątyni z nakryciem głowy, czy w zbyt krótkich spódniczkach i sukienkach, odsłaniających kolana.

Przede wszystkim pamiętajmy, że strojem wyrażamy szacunek dla osób, z którymi przebywamy. Dlatego ubierajmy się tak, żeby nie wprawić nikogo w zakłopotanie.

- zauważa Katarzyna Kobiela. Według eksperki "gwiazdami" podczas Pierwszej Komunii są nasze dzieci, a nie my sami. Należy uszanować ich święto i nie zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. Wszelkiego rodzaju duże dekolty, odsłonięte ramiona, nogi i plecy oraz zbyt wysokie obcasy są zakazane. Również zbyt obcisłe kreacje, mogą przysparzać nam karcących spojrzeń innych uczestników uroczystości. Lepiej postawić na minimalistyczne komplety, delikatne sukienki w kwiaty, rozkloszowane fasony oraz spódnice za kolano. To samo tyczy się komunijnych fryzur. Komunia powinna być traktowana z powagą i umiarem.

Więcej o: