Zamienia zwykły chleb w dzieła sztuki. Internauci zachwyceni nowym trendem. "To bardzo terapeutyczne"

W czasie pandemii wielu z nas odkrywało nowe hobby. Jedną z popularniejszych aktywności było pieczenie, a szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się chleb na zakwasie. Teraz trend ten powraca w mediach społecznościowych, ale w całkiem nowej odsłonie. Artystyczne bochenki podbijają Internet.

Allison Loveall ma 26 lat i mieszka w Phoenix w Arizonie. Jest mamą oraz artystką, która prowadzi swój profil na Instagramie poświęcony głównie sztuce o tematyce chrześcijańskiej. Z malowaniem chleba na zakwasie po raz pierwszy zetknęła się pod koniec 2021. Swój pierwszy post poświęcony tej technice zamieściła natomiast w listopadzie 2022, a zaledwie kilka miesięcy później, stała się internetową sensacją.

Zobacz wideo Przepis na chrupiący domowy chleb

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Malowanie chleba na zakwasie. Widzowie uwielbiają nowy trend artystyczny

W lutym 2023 Allison zamieściła na swoim profilu nagranie przygotowania chleba z namalowanym wiosennym motywem. Był to jej piąty filmik poświęcony tej sztuce, ale pierwszy, który stał się absolutnym hitem Internetu. Obecnie ma on ponad 20 milionów wyświetleń. Allison nie spodziewała się tak dużego sukcesu i przyznaje, że główną motywacją do podjęcia tego hobby był jego unikatowy charakter.

To był świetny sposób na połączenie moich artystycznych zdolności i pasji do pieczenia, więc pomyślałam: czemu by nie spróbować?

- wspomina kobieta w rozmowie z portalem "Insider".

 

Jak malować na chlebie? Allison zdradza, jak wygląda jej proces twórczy

Okazało się, że decyzja Allison stała się inspiracją dla wielu innych osób i już niebawem swoich sił w tej technice próbowali też inni. Wśród komentarzy często pojawia się stwierdzenie, że filmiki Allison są bardzo relaksujące, a proces malowania porównywany jest m.in. do kolorowanek dla dorosłych. Sama artystka ma podobne odczucia.

Odkąd opanowałam podstawy, uwielbiam robić bochenek chleba dla mojej rodziny raz w tygodniu. To bardzo terapeutyczne

- napisała Allison w swoim pierwszym poście poświęconym kolorowemu chlebowi.

Sukces kobiety może być też związany z udoskonaleniami, jakie wprowadziła do metody malowania. Podczas gdy większość artystów używa barwników spożywczych, Allison maluje przy użyciu specjalnej jadalnej farby żelowej. Dzięki temu uzyskiwane kolory są bardziej intensywne i lepiej prezentują się na wypieczonym chlebie. Sam proces malowania nie należy jednak do najłatwiejszych. Zdobienia powinny być wykonane na cieście w ciągu 15 minut między wyjęciem go z lodówki a włożeniem do pieca, aby przez cały czas pozostało zimne. Zadanie Allioson jest dodatkowo utrudnione, gdyż musi ona mieć stale na uwadze uchwycenie ujęć odpowiednich do jej nagrań.

 

Może cię też zainteresować:

- Wstała z fotela, zamknęła laptopa i rzuciła pracę. Wszystko przez Beyonce i jej singiel "Brake my soul"
- Specjalistka od "odgracania" zdradza, jak pozbyć się zbędnych rzeczy. Wystarczy zastosować jeden trik
- Matura to bzdura. Te polskie gwiazdy nie zdały egzaminu dojrzałości, a mimo to osiągnęły wielki sukces

Więcej o:
Copyright © Agora SA