Wszystko, co musisz wiedzieć o projektowaniu sukni ślubnej. Krawcowa zdradza tajemnice idealnej kreacji

Coraz więcej kobiet decyduje się na oryginalne stylizacje dla panien młodych, szyte na miarę. Emma, twórczyni odzieży ślubnej i krawcowa z Cheshire, zdradza tajemnice projektowania własnej sukni ślubnej. Zobacz, jak wygląda cały proces, oraz na co powinnaś się przygotować.

Emma, projektantka odzieży ślubnej szytej na miarę i krawcowa z Cheshire, która założyła swoją markę dziesięć lat temu, zdradza tajemnice procesu tworzenia kreacji dla panny młodej. Jak dokładnie wygląda szycie sukni ślubnej na miarę i na co powinno się zwrócić uwagę?

Zobacz wideo Marina za suknię ślubną zapłaciła 50 tysięcy. Do rekordzistek jej daleko. Beckham na swoją wydała fortunę, ale efekt...

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Suknie ślubne szyte na miarę zyskują na popularności. Projektantka i krawcowa zdradza szczegóły procesu

Emma, projektantka mody i krawcowa, opowiedziała dla Glamour o tym, jak wygląda szycie sukni ślubnej na miarę. To doskonała instrukcja i poradnik dla kobiet, które chcą postawić na oryginalność i zdecydowały się na kreację stworzoną specjalnie dla nich.

Dla wielu panien młodych naprawdę ważne jest, aby ich suknia była wyjątkowa i odzwierciedlała ich indywidualny styl. Suknia ślubna jest jednym z najważniejszych elementów garderoby, jakie będziesz nosić w swoim życiu.

- powiedziała krawcowa. W rzeczy samej coraz więcej kobiet stawia na indywidualny styl i wybierają projektowanie sukni ślubnej. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, zobacz, jak wygląda cały proces tworzenia.

Projektowanie sukni ślubnej krok po kroku. Przygotuj się na dużo przymiarek

Podczas pierwszego spotkania u projektantki, powstaje wstępna koncepcja. Suknia jest szkicowana na papierze, by później przenieść ją do rzeczywistości. Na tym etapie wykonywane są również dokładne pomiary. Przy kolejnych wizytach spodziewaj się przymiarek wstępnie wyciętych materiałów. Na tym etapie możesz jeszcze modyfikować takie szczegóły jak wielkość i kształt dekoltu, rękawów, czy kwestie ozdób. Kiedy korpus sukienki będzie już dopasowany, w ruch idą materiały, zapięcia, czy dodatki. Na bieżąco informuj projektantkę o przewidywanych modyfikacjach, ponieważ z biegiem procesu, szanse na zmiany maleją. Później każde urozmaicenie, usunięcie, czy dodanie elementów może więcej kosztować. Podczas wizyt końcowych warto przynieść ze sobą wszelkie akcesoria, których chcesz użyć w tym ważnym dniu. Ubierz wybrane buty, biżuterię, a nawet zrób fryzurę, czy weź ze sobą ślubny bukiet — ważne, by sprawdzić, czy na pewno całość dobrze się zgra. Przymiarek zawsze jest kilka, dlatego nie bój się eksperymentować i pozwól sobie na kreatywność. Taka suknia ślubna będzie wyjątkowa, bo jedyna w swoim rodzaju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.