Ksiądz wyjaśnia, czy kobieta w ciąży może wziąć ślub kościelny. Sprawa nie pozostawia wątpliwości

Czy kobieta będąca w ciąży może wziąć ślub kościelny? To pytanie dręczyło jedną z internautek. Z pomocą przyszedł jej ksiądz-tiktoker Piotr Jarosiewicz, który rozstrzygnął burzliwą kwestię. Jego odpowiedź jest krótka i wymowna. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to duchowny, ale także aktywny użytkownik popularnej platformy TikTok, gdzie jego poczynania obserwuje ponad 200 tys. użytkowników. Często zmaga się on z trudnymi, a nawet i kontrowersyjnymi pytaniami od internautów. W jednym z ostatnich filmików postanowił on wypowiedzieć się na temat ślubu w trakcie ciąży. Oto jaka jest prawda.  

Zobacz wideo Czesław Mozil o weselu za dwa tysiące. Z czego zrezygnował?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy kobieta w ciąży może wziąć ślub kościelny? Odpowiedź księdza nie pozostawia wątpliwości

Jedna z obserwatorek księdza Piotra zadała mu intrygujące ją pytanie. 

Czy kobieta w ciąży może wziąć ślub kościelny?

- czytamy na nagraniu.  Odpowiedź na to pytanie z pewnością dla wielu może być zagadką, gdyż zgodnie z naukami kościoła katolickiego seks przedmałżeński jest grzechem. Jak zatem wyglądają tego typu sytuacje w praktyce? Okazuje się, że duchowni nie mają problemu z udzielaniem sakramentu parze spodziewającej się dziecka. Na wspomniane pytanie, ksiądz Jarosiewicz bez wahania odpowiada, że jak najbardziej.  Tylko właściwie, skąd ta luka " w prawie"?

Ślub kościelny w ciąży jest zgodny z wizją kościoła? Zdaniem księdza potrzebna jest tu pomoc Boga

Ksiądz Piotr rozwinął swoją wypowiedź, twierdząc, że wychowanie dziecka nie jest łatwym zadaniem, dlatego też nie można odmówić parze wsparcia, jakie mogą otrzymać od Boga. 

Ciąża, stan błogosławiony, jest to nie tylko dar, ale i zadanie. Czyli za chwilę pani będzie mamą. Teraz by sprostać temu zadaniu, mamy mieć siły, które czasem się kończą, mamy mieć mądrość, która czasem nie wystarcza, taka nasza, po ludzku. Ślub to moment, w którym ja się otwieram na rzeczywistość Boga, który chce pomagać w domu, w rodzinie, za chwilę w małżeństwie

- wyjaśnił na TikToku. Jego zdaniem Bóg scala rodzinę, dlatego nie należy odbierać ludziom takiej możliwości. 

Na teologii nas uczyli, na zasadzie trójkąta, że jeśli z jednej strony jest żona, a z drugiej mąż, a na górze jest Bóg, to im bliżej będziecie Boga, to bliżej będziecie siebie. Bo miłość ma swoje źródło, a tym źródłem jest Bóg

- dodał ksiądz. Nagranie szybko zdobyło spory rozgłos, a pod nim pojawiło się wiele komentarzy potwierdzających słowa duchownego. Kobiety z entuzjazmem opowiadały o swoich doświadczeniach dotyczących ślubu podczas ciąży czy macierzyństwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.