Ksiądz mówi o tym, czy rozwódka może przyjąć komunię świętą. Prawo Kanoniczne jest bardzo surowe

Na wiele pytań dotyczących zasad życia Kościoła wierni wciąż nie znają odpowiedzi. Z pomocą przychodzą księża, którzy prężnie działają w mediach społecznościowych, by zbliżyć się do ludzi i rozwiać ich wątpliwości. Jeden z nich odpowiedział na ważne pytanie o rozwodników.

W Kościele istnieje wiele ważnych zasad, które zapisano w Kodeksie prawa kanonicznego. Szczególnie restrykcyjne przepisy dotyczą osób, które nie uczestniczyły w sakramentach lub żyją w sprzeczności z nimi. Ostatnio coraz częściej porusza się temat rozwódek i rozwodników oraz ich uczestniczenia w życiu Kościoła. Internauci zastanawiają się, czy osoby będące po rozwodzie mogą przyjąć komunię. Pytanie zadano księdzu Piotrowi Jarosiewiczowi, znanemu ze swojej działalności w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Jakie prezenty daje się dziś na komunię? [SONDA]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy rozwódka może przyjąć komunię? Ksiądz z TikToka wyjaśnia

Ksiądz Piotr Jarosiewicz prowadzi popularne konto w serwisie społecznościowym TikTok. W swoich filmach odpowiada na pytania widzów dotyczące Kościoła i wiary. Prywatnie jest kapłanem w diecezji drohiczyńskiej. Internauci cenią sobie wirtualną działalność księdza, ponieważ jego profil obserwuje prawie 280 tys. użytkowników. Niedawno kapłan odpowiedział na ważne pytanie internautki.

Świadkowa mojego narzeczonego jest rozwódką i jest obecnie w związku z innym mężczyzną. Czy podczas naszego ślubu może ona przyjąć komunię św.?

- zapytała użytkowniczka TikToka. Odpowiedź księdza była jasna.

Policja ostrzega przed próbą oszustwa Policja ostrzega przed oszustwami. Pod żadnym pozorem nie klikaj w link

Ksiądz rozwiał wątpliwości. O tych zasadach warto pamiętać

To pytanie budzi wątpliwości u wielu osób, które przygotowują się do ślubu lub wybierają rodziców chrzestnych dla swojego dziecka. Ks. Piotr Jarosiewicz wyjaśnił, że będąc po rozwodzie trzeba liczyć się z pewnymi konsekwencjami.

Jeśli przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść

- brzmiała odpowiedź księdza. To nie spodobało się niektórym użytkownikom i wyrazili swoje niezadowolenie w komentarzach.

Wasze wymysły
Bzdura
Nie może, ale jak będzie sama biedę klepać to ok?

- czytamy pod filmem. Mimo to ksiądz przypomniał, że rozwodnicy nie są wykluczeni z życia Kościoła. Mogą uczestniczyć w mszach świętych, sakramentach lub świadkami na ślubie. Nie będą mogli jedynie przyjąć komunii świętej w trakcie uroczystości.

Zielone Świątki 2023. Wiemy, czy należą nam się za nie dodatkowe dni wolne 2023. Prawo mówi jasno Zielone Świątki 2023. Wiemy, czy są za nie dodatkowe dni wolne 2023

Może Cię też zainteresować:
Zadzwonił do kilku parafii, aby zapytać o ceny Mszy Świętej. Jedna z nich wyróżniała się na tle innych
Niecodzienne zdarzenie na lotnisku. 30-latek został obezwładniony. Wszystko przez to, że bał się latać
- 18 tys. euro za leżenie w łóżku przez dwa miesiące. Wbrew pozorom nie będzie to takie łatwe

Więcej o: