Ksiądz mówi o tym, czy rozwódka może przyjąć komunię świętą. Prawo Kanoniczne jest bardzo surowe

Na wiele pytań dotyczących zasad życia Kościoła wierni wciąż nie znają odpowiedzi. Z pomocą przychodzą księża, którzy prężnie działają w mediach społecznościowych, by zbliżyć się do ludzi i rozwiać ich wątpliwości. Jeden z nich odpowiedział na ważne pytanie o rozwodników.

W Kościele istnieje wiele ważnych zasad, które zapisano w Kodeksie prawa kanonicznego. Szczególnie restrykcyjne przepisy dotyczą osób, które nie uczestniczyły w sakramentach lub żyją w sprzeczności z nimi. Ostatnio coraz częściej porusza się temat rozwódek i rozwodników oraz ich uczestniczenia w życiu Kościoła. Internauci zastanawiają się, czy osoby będące po rozwodzie mogą przyjąć komunię. Pytanie zadano księdzu Piotrowi Jarosiewiczowi, znanemu ze swojej działalności w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Jakie prezenty daje się dziś na komunię? [SONDA]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy rozwódka może przyjąć komunię? Ksiądz z TikToka wyjaśnia

Ksiądz Piotr Jarosiewicz prowadzi popularne konto w serwisie społecznościowym TikTok. W swoich filmach odpowiada na pytania widzów dotyczące Kościoła i wiary. Prywatnie jest kapłanem w diecezji drohiczyńskiej. Internauci cenią sobie wirtualną działalność księdza, ponieważ jego profil obserwuje prawie 280 tys. użytkowników. Niedawno kapłan odpowiedział na ważne pytanie internautki.

Świadkowa mojego narzeczonego jest rozwódką i jest obecnie w związku z innym mężczyzną. Czy podczas naszego ślubu może ona przyjąć komunię św.?

- zapytała użytkowniczka TikToka. Odpowiedź księdza była jasna.

Ksiądz rozwiał wątpliwości. O tych zasadach warto pamiętać

To pytanie budzi wątpliwości u wielu osób, które przygotowują się do ślubu lub wybierają rodziców chrzestnych dla swojego dziecka. Ks. Piotr Jarosiewicz wyjaśnił, że będąc po rozwodzie trzeba liczyć się z pewnymi konsekwencjami.

Jeśli przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść

- brzmiała odpowiedź księdza. To nie spodobało się niektórym użytkownikom i wyrazili swoje niezadowolenie w komentarzach.

Wasze wymysły
Bzdura
Nie może, ale jak będzie sama biedę klepać to ok?

- czytamy pod filmem. Mimo to ksiądz przypomniał, że rozwodnicy nie są wykluczeni z życia Kościoła. Mogą uczestniczyć w mszach świętych, sakramentach lub świadkami na ślubie. Nie będą mogli jedynie przyjąć komunii świętej w trakcie uroczystości.

Może Cię też zainteresować:
Zadzwonił do kilku parafii, aby zapytać o ceny Mszy Świętej. Jedna z nich wyróżniała się na tle innych
Niecodzienne zdarzenie na lotnisku. 30-latek został obezwładniony. Wszystko przez to, że bał się latać
- 18 tys. euro za leżenie w łóżku przez dwa miesiące. Wbrew pozorom nie będzie to takie łatwe

Więcej o: