Zignorowała symbole na metkach przy ubraniach. Nie może uwierzyć w swoją naiwność i ostrzega innych

Nie każdy wie, co oznaczają symbole na metkach ubrań, ale każdy powinien - przynajmniej jeśli chce, aby ulubione kreacje służyły mu przez lata, a nie niszczyły się po jednym praniu. Pewna tiktokerka tłumaczy, na co powinniśmy zwracać uwagę. Sama nie przestrzegała zaleceń i teraz bardzo tego żałuje.

Pranie jest raczej prostą czynnością, której nie poświęcamy większej uwagi. To niestety błąd, ponieważ wcale nie wystarczy oddzielić jasne ubrania od ciemnych. Niemniej istotną rzeczą jest odczytywanie symboli z metek, o czym przekonała się pewna TikTokerka.

Zobacz wideo Danuta Martyniuk wskazuje plusy i minusy bycia z Zenkiem. Narzeka na pranie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Symbole na metkach. Jeśli chcesz zachować ubrania, lepiej je poznaj

Pewna młoda tiktokerka Victoria, nagrywająca pod nazwą @nosliv.co, prowadzi swoją markę odzieżową i dzieli się z obserwatorami poradami, dotyczącymi dbania o garderobę. Jakiś czas temu nagrała materiał, który zszokował wielu jej fanów.

Naprawdę chciałabym wiedzieć to wcześniej. Niszczyłam swoje ubrania od lat.

- zaczęła opowiadać TikTokerka. Okazuje się bowiem, że przez nieprzestrzeganie symboli na metkach, prała swoje ciuchy w nieodpowiedni sposób. Skutkowało to szybkim starzeniem się materiału, utratą koloru, czy nawet rozpruciami i rozciągnięciem fasonu. Teraz nie może uwierzyć w swoją naiwność i stara się ostrzec przed tym innych.

Czy wiecie, co one oznaczają?

- zapytała, pokazując w filmiku metkę z różnymi symbolami. Niestety stosują się do nich tylko nieliczni. Victoria postanowiła to zmienić.

Co oznaczają symbole na metkach? Nie stosując się do nich niszczysz ubranie

Victoria zaczęła wyjaśnienia od czterech symboli, które uważa za najważniejsze. Są to obrazki przedstawiające naczynie z wodą w środku. Pierwszy ma na sobie krzyżyk, który oznacza, że ubrania nie powinno się myć (można przetrzeć wilgotną ściereczką). Drugi ma w środku liczbę 30, która oznacza pranie w maksymalnie 30 stopniach. Trzeci wygląda podobnie, analogicznie dozwalając maksymalnie 60 stopni. Ostatni natomiast oznacza pranie wyłącznie "ręczne" - ma narysowaną dłoń w środku naczynia. Temperatura, którą traktujemy nasze ubrania, ma ogromne znaczenie. Zbyt niska nie dopierze zabrudzeń, zbyt wysoka z kolei może skurczyć lub rozciągnąć ulubioną garderobę. Warto znać również znaczki, odnoszące się do wybielania i prasowania. Symbole w kształcie trójkąta oznaczają, że możemy wybielać nasze ubranie. Przekreślony trójkąt jednak tego zabrania. Prasowanie jest przedstawione zazwyczaj czytelnie. Symbolem jest bowiem żelazko z jedną, dwiema lub trzema kropkami. Obrazują one wysokość dopuszczalnej temperatury, przy czym im mniej kropeczek, tym niższa. Przekreślone żelazko oznacza, że materiał nie może być prasowany. Zdaniem TikTokerki, gdyby każdy przestrzegał podawanych na metkach symboli, ciuchy służyłyby nam dłużej i ciągle wyglądałyby świetnie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA