Dzień Ojca 2023: Kiedy i jak obchodzimy? Najlepsze inspiracje na prezenty i życzenia dla każdego taty

Dzień Ojca 2023 zbliża się wielkimi krokami, a my zastanawiamy się co sprezentować ukochanemu rodzicowi w to wyjątkowe święto. Czasem wystarczy pamięć i życzenia, ale nierzadko chcemy ofiarować coś więcej. Te prezenty i miłe słowa z pewnością przypadną do gustu każdemu rodzicowi.

Dzień Ojca co roku wypada w czerwcu i choć wtedy zwykliśmy planować urlopy, nie powinniśmy zapominać o tak ważnym święcie. Każdy rodzic ucieszy się z pamięci i miłych życzeń, a jeśli chcemy, możemy zrobić mu także prezent. Inspiracji nie brakuje.

Zobacz wideo 19 czerwca to ukraiński Dzień Ojca. Tak wracający z frontu żołnierze są witani przez własne dzieci

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy jest Dzień Ojca 2023? Sprawdź, kiedy wypada i co kupić na Dzień Ojca

Dzień Ojca to święto, które wypada 23 czerwca i jest obchodzone w Polsce od 1965 roku. To właśnie wtedy zarówno dzieci, jak i starsze osoby, składają życzenia i wręczają podarunki swoim rodzicom. W tym roku będziemy wspominać naszych ojców w piątek. To idealny moment, żeby wpaść do taty po pracy czy szkole i zrobić mu miłą niespodziankę. Jeśli oprócz życzeń chcemy dodać coś od siebie, warto zdecydować się na praktyczny prezent, który przyda się mężczyźnie i na pewno się z niego ucieszy. Niech będzie to coś związanego z hobby, czy gustem naszych najbliższych. Dobrym upominkiem może być płyta ulubionego zespołu, bilety na koncert, książka o tematyce, która go interesuje lub narzędzia do majsterkowania. Sami wiemy najlepiej, co lubi nasz rodzic. Do każdego prezentu zawsze warto dodać kartkę z życzeniami. Może być to parę napisanych odręcznie słów, czy też gotowy wierszyk. Wszystko zależy od tego, co przypadnie do gustu naszemu ojcu. Jedno jest pewne - ucieszy się z naszej pamięci i miłego gestu. Możesz jednak postawić na uniwersalne upominki, które spodobają się praktycznie każdemu. Mamy parę ciekawych pomysłów.

Co kupić na Dzień Ojca? Pomysł na prezent, który wzruszy każdego rodzica

Dla ojców w każdym wieku dobrym prezentem będzie kubek. Naprawdę, kubków nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli twój tata ma swoje ulubione napoje i często pije kawę lub herbatę. Możesz wtedy dobrać naczynie do jego preferencji - wybierz gustowną filiżankę lub dużą, wygodną szklankę z uchem. Spróbuj postawić na oryginalność i sprezentować kubek z ciekawym, spersonalizowanym nadrukiem. Niech będzie to tekst, który oboje lubicie, wspólny żart, czy rodzinna fotografia. Może być to także coś kolekcjonerskiego - ulubiony zespół, scena z filmu, czy drużyna piłkarska, pokaż swojemu tacie, że wiesz, co lubi i czym się interesuje. Nic tak nie wzrusza jak prezent dobrze dopasowany pod osobę. Innym ciekawym upominkiem może być... wyjazd, zwłaszcza kiedy Dzień Ojca wypada w piątek. Zabierz swojego tatę na wycieczkę, ryby lub do lasu. Możesz sprezentować mu weekend nad morzem lub w górach, czy też na spływie kajakowym. Wszystko zależy od ciebie i preferencji rodzica, ale jedno jest pewne - najbardziej ucieszy się z twojej obecności i wspólnie spędzonego czasu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA