Wiemy, jakie kwiaty na zakończenie roku szkolnego będą najpiękniejszym prezentem. Gatunek ma znaczenie

Wakacje tuż za rogiem, więc wiele osób zastanawia się, jaki prezent sprawić swoim nauczycielkom na zakończenie roku szkolnego. Uniwersalną odpowiedzią zawsze będzie bukiet z kwiatów. Okazuje się jednak, że to, jaki gatunek wybierzemy, może mieć ogromne znaczenie. Sprawdzamy, które rośliny mówią więcej niż tysiąc słów.

Na zakończenie roku szkolnego, nauczyciele często otrzymują prezenty od swoich uczniów w formie podziękowania za naukę. Mogą one przybierać różne formy - od słodyczy, przez książki aż po bukiety. Okazuje się, że to, jaki kwiat wybierzemy dla naszych pedagogów, ma znaczenie. Sprawdzamy, które będą najlepszym wyborem.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty, aby długo były piękne? Mamy sposób

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie kwiaty na zakończenie roku szkolnego? Gatunek jest ważny 

Najbardziej tradycyjną formą wyrażania podziękowania i szacunku dla nauczyciela będzie bukiet lub pojedyncza różyczka. Jest to gest społecznie akceptowany i bardzo powszechny. Innym świetnym pomysłem mogą być goździki, które są symbolem lojalności, szacunki i wdzięczności. Wybrać można również stokrotkę, która wyraża niewinność, wdzięczność i urok. Lilia natomiast może symbolizować wzrost i rozwój uczniów pod opieką nauczyciela. Gerbera oddawać będzie pozytywne emocje związane z podziękowaniem pedagogom za ich pracę i wsparcie, ponieważ reprezentuje radość, przyjaźń i wdzięczność. Alstromeria symbolizuje długotrwałą przyjaźń - jest idealna do celebracji pięknej relacji między nauczycielem a uczniami, podkreślając trwałość więzi i wzajemnego zrozumienia. Dalie świetnie się sprawdzą, jeśli chcemy podziękować nauczycielowi za jego niezastąpiony wkład nie tylko w naszą edukację, ale również w nasze życie, a jednocześnie podkreślić silne uczucia wdzięczności i szacunku. Radość, entuzjazm i wdzięczność odda frezja, która reprezentować będzie pozytywne emocje związane z zakończeniem roku szkolnego. Cymbidium jest symbolem cenionej i szanowanej przyjaźni. Za jego pomocą możemy wyrazić nauczycielowi, że jesteśmy tam dla niego i cieszymy się z relacji opartej na wzajemnym szacunku i wsparciu.

Bukiet na zakończenie roku szkolnego. Kolor również ma znaczenie

Znaczenie może mieć również kolor kwiatów, które wręczamy. Najlepsze będą te barwy, które symbolizują wdzięczność, radość i przywiązanie. Pierwszą z nich jest oczywiście głęboka czerwień, która może nawet wpadać w purpurę. Świetnie sprawdzą się również kwiaty koloru pomarańczowego, który wyrażać będzie w tym przypadku przywiązanie. Ta barwa jest również uważana za symbol radości i kreatywności. W naszym bukiecie na koniec roku szkolnego mogą się również znaleźć kwiaty w kolorze różowym, zwłaszcza jeśli obdarowywany przez nas nauczyciel jest młody. Kompozycja kwiatowa może się składać z kwiatów o odcieniach fioletu, który często kojarzony jest z powagą, dostojnością i elegancją. Takie kwiaty można podarować na przykład dyrektorowi placówki edukacyjnej. Barwą, o której nie należy zapominać, a jaka w przypadku nauczycieli doskonale się sprawdzi, jest też biel. Kwiaty w tym kolorze symbolizują mądrość i szacunek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.