Filmy z Margot Robbie: produkcje z aktorką, która zasłynęła jako Harley Quinn

Znasz filmy z Margot Robbie? Charyzmatyczna aktorka potrafi zaskakiwać! Poznaj najlepsze kreacje słynnej odtwórczyni Harley Quinn i sprawdź, które produkcje z jej udziałem warto nadrobić.

Margot Robbie – krótka biografia

Margot Robbie zachwyca w nowym filmie, w którym wciela się w jedną z największych ikon popkultury – Barbie. Warto jednak przekonać się, jak wyglądały początki kariery aktorki, pochodzącej z australijskiej miejscowości Dalby.

Odtwórczyni roli Harley Quinn przyszła na świat 2 lipca 1990 roku. Większą część dzieciństwa spędziła na farmie u swoich dziadków, a jako nastolatka wyruszyła do Melbourne, by spełniać swoje marzenia o karierze aktorskiej. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2013 roku, dołączając do obsady komedii romantycznej "Czas na miłość". Uwagę szerszej publiczności zyskała również dzięki roli w filmie "Wilk z Wall Street" (2013) w reżyserii Martina Scorsese. W 2016 roku Robbie oczarowała fanów opowieści z komiksowego świata, wcielając się w Harley Quinn w filmie w "Legionie samobójców" z 2016 roku. Jedną z jej ważniejszych kreacji aktorskich jest również Tonyi Harding – łyżwiarka figurowa z filmu biograficznego pt. "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" (2017). Za znakomicie odegraną rolę w tej produkcji otrzymała nominację do Złotego Globu.

Margot Robbie – filmy, które warto zobaczyć   

Poznaj najlepsze kreacje aktorskie Margot Robbie. Filmy, w których pojawia się uwielbiana przez publikę gwiazda, to zarówno produkcje komediowe, dramaty, filmy biograficzne, jak i produkcje przygodowe.

"Barbie", reż. Greta Gerwig (2023)

Najnowsza kreacja Robbie Margot może zaskakiwać! Aktorka wciela się w najsłynniejszą lalkę świata – Barbie. Lukrowany świat głównej bohaterki staje się mniej różowy, gdy trzeba zmierzyć się z kryzysem egzystencjalnym. Barbie w towarzystwie Kena (w tej roli Ryan Gosling), trafia do realnego świata. W filmie pojawia się wiele gwiazd: Emerald Fennell, Will Ferrell, Ncuti Gatwa, Kingsley Ben-Adir, Dua Lipa, Connor Swindells czy Rhea Perlman.

'Barbie' - film w polskich kinach w lipcu. W roli tytułowej: Margot Robbie'Barbie' - film w polskich kinach w lipcu. W roli tytułowej: Margot Robbie Fot. Heyday Films / Mattel Entertainment / Warner Bros. Pictures

"Babilon", reż. Damien Chazelle (2022)

W "Babilonie" Margot Robbie występuje w towarzystwie gwiazd, takich, jak Brad Pitt, Jean Smart czy Tobey Maguire. Film przybliża opowieść o narodzinach i upadkach gwiazd, wielkich ambicjach i rozczarowaniach. Akcja rozgrywa się w Los Angeles lat 20. XX wieku.

Zobacz wideo PopKultura odc. 158

"Legion samobójców: The suicide squad", reż. James Gunn (2021)

Coś dla fanów opowieści ze świata komiksów. "Legion samobójców: The suicide squad" to film, w którym Margot Robbie znakomicie portretuje szaloną Harley Quinn. Z tą postacią aktorka związana jest od 2016 roku, gdy zrealizowana została pierwotna wersja opowieści o drużynie, złożonej z pojmanych przestępców ("Legion Samobójców" w reżyserii Davida Ayera).

'Legion Samobójców: The Suicide Squad' (2021) - kadr z filmu.'Legion Samobójców: The Suicide Squad' (2021) - kadr z filmu. Warner Bros

"Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)", reż. Cathy Yan (2020)

Postać Harley Quinn hipnotyzuje również w filmie z 2020. W tej opowieści główna bohaterka, sportretowana przez Margot Robbie, łączy siły z Łowczynią (Mary Elizabeth Winstead), Czarnym Kanarkiem (Jurnee Smollett) i Renee Montoyi (Rosie Perez), by rozprawić się z Romanem Sionisem (Ewan McGregor).

"Pewnego razu... w Hollywood", reż. Quentin Tarantino (2019)

Margot Robbie hipnotyzuje na ekranie obok Leonarda DiCaprio i Brada Pitta. Przedstawiona w filmie historia dzieje się w 1969 roku Los Angeles. Główni bohaterowie, Rick – gwiazdor westernowego serialu telewizyjnego, wraz z najlepszym przyjacielem Cliffem, kaskaderem, powracają po latach do Hollywood.

"Jestem najlepsza. Ja, Tonya", reż. Craig Gillespie (2017)

Dramat biograficzny, w którym w główną postać wciela się Margot Robbie. Sportretowana przez nią bohaterka, Tonya Harding, jest w stanie wiele zrobić, by osiągnąć swój cel. Tonya dorastała w trudnych warunkach, jednak już w dzieciństwie zaczęła uczęszczać na zajęcia łyżwiarstwa, zyskując szansę na odkrycie swojego talentu. Nikt nie był jednak w stanie przewidzieć, do czego łyżwiarka może się posunąć, by tylko sięgnąć po kolejne medale.

Kadr z filmu 'Jestem najlepsza. Ja Tonya' 
Kadr z filmu 'Jestem najlepsza. Ja Tonya'  MONOLITH FILMS

Doskonała rola Margot Robbie spotkała się z wieloma pozytywnymi ocenami krytyków. Australijka otrzymała za nią nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

Pozostałe filmy z Margot Robbie, które również warto zobaczyć:

  • "Gorący temat", reż. Jay Roach (2019)
  • "Maria, królowa Szkotów", reż. Josie Rourke (2018)
  • "Żegnaj Christopher Robin", reż. Simon Curtis (2017)
  • "Tarzan: legenda", reż. David Yates (2016)
  • "Focus", reż. Glenn Ficarra, John Requa (2015) 

Zobacz też: "Tyler Rake 2" - o czym jest? Kiedy kontynuacja? Nie przegap jednego z ostatnich hitów Netflixa

* W materiale wykorzystano zdjęcia Warner Brosa, Monolith Films

Więcej o:
Copyright © Agora SA