Anja Rubik nie chce chwalić się swoim prawdziwym imieniem. I wcale nie chodzi o trudność w wymawianiu

Anja Rubik to modelka popularna nie tylko w naszym kraju, ale i poza jego granicami. Mimo rozpoznawalności w innych państwach wciąż używa swojego polskiego nazwiska. Dlaczego więc zupełnie inaczej jest z imieniem? Okazuje się, że nie jest sama ze swoim wyborem.

Anja Rubik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek i gwiazd w show-biznesie. Mało kto wie jednak, że jej prawdziwe imię brzmi nieco inaczej. Choć jest popularne i łatwe do wymówienia na całym świecie, to celebrytka używa innego. Jakie są tego powody?

Zobacz wideo Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prawdziwe imię Anji Rubik. To niejedyna gwiazda, która zdecydowała się na taki krok

Mimo przeogromnej popularności modelki, niewiele osób wie, że Anja nie jest jej prawdziwym imieniem. To używana przez nią od bardzo długiego czasu zmieniona wersja jej nadanego przez rodziców imienia - Anna. To, dlaczego postanowiła zmienić je na bardziej egzotyczną wersję, pozostaje tajemnicą. Anna nie jest trudna w wymowie dla osób zza granicy, dlatego jej wybór może dziwić. Niemniej, Anja brzmi bardziej światowo i oryginalnie, co mogło być głównym powodem zmiany. Niestety nigdy publicznie nie odniosła się do tej kwestii. Nie jest jednak sama w tym nietypowym wyborze. Podobnie imię zmieniła Martyna Wojciechowska, która naprawdę nazywała się Marta. Jednak znajomi częściej używali obecnej wersji, a i ona sama uważała, że bardziej jej pasuje. Imię zmieniła również Lara Gessler. Przy chrzcie otrzymała po prostu "Laura". Jak wspominała w jednym z wywiadów, rodzice chcieli nadać jej od początku imię Lara, ale nie udało im się zarejestrować go w urzędzie.

Kariera Anji Rubik robi ogromne wrażenie. Nie każdy wie, jak się rozwijała

Anja Rubik to modelka, która zrobiła karierę na całym świecie. Jest szeroko rozpoznawalna nie tylko w polskim biznesie, a o jej sławie niejedna osoba może tylko pomarzyć. Choć zaczęła już jako nastoletnia dziewczyna, a od jej pierwszego wybiegu minęło ponad dwadzieścia lat, to wciąż zachwyca i jest zapraszana na największe imprezy dla celebrytów. Najczęściej przebywa w Ameryce, mieszka bowiem w Nowym Jorku. Jako dziecko zmieniała miejsce zamieszkania wielokrotnie, a z kraju wyjechała, mając zaledwie 8 lat. Na wybiegach w Polsce bywa więc sporadycznie, bardziej gościnnie. Nie zmienia to jednak faktu, że odwiedza ojczyznę i lubi do niej przyjeżdżać Mogliśmy jednak swego czasu oglądać ją jako prowadzącą w programie "Project Runway".  Poza tym działa także w innych branżach. Stworzyła między innymi swoje kolekcje ubrań, występowała w teledyskach, wydała własny podręcznik o edukacji seksualnej oraz użyczała głosu w bajce. Nie omija również co ważniejszych polskich wydarzeń i imprez branżowych. Obecnie kobieta ma 40 lat, ale nic nie wskazuje na to, by miała zwolnić lub przerwać swoją karierę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA