Oto jak spakować dziecko na wakacje. Stosując te metody, zrobisz to szybko i zajmiesz tylko jedną walizkę

Nie ma chyba nic gorszego niż pakowanie się i rozpakowywanie podczas wakacyjnych wyjazdów. Da się jednak zrobić coś, by uprzyjemnić ten proces, szczególnie podczas podróży z dzieckiem. Sprawdź, jakich zasady musisz przestrzegać, by pakować plecak dla malucha w zaledwie kilka chwil.

Wakacje z dzieckiem to nie tylko przyjemność, ale i stres, czy mamy wszystko to, co jest nam niezbędne. Co w takim razie zrobić, by pakowanie bagaży zmienić w przyjemniejszą czynność? Znamy kilka zasad, które pozwalają przygotować dużo wcześniej to, co potrzebne, nie zajmując zbyt wiele miejsca oraz zrobić to znacznie szybciej.

Zobacz wideo Joanna Krupa o rozwodzie z Douglasem i wspólnych wakacjach. "Robimy wszystko, by być przyjaciółmi"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przede wszystkim zrób listę rzeczy do zabrania. Nie zapomnij o tym, przygotowując ubrania

Połowa sukcesu to dobrze przygotowana lista. Najważniejsze to, by stworzyć ją już na kilka dni przed wyjazdem. Będziesz mieć wtedy trochę czasu na ewentualne uzupełnienie jej. Zacznij od ubrań i nie zwlekaj. Jeśli okaże się, że któreś z tych niezbędnych są zabrudzone, spokojnie zdążysz je wyprać i wysuszyć. Przygotuj kilka par na zmianę, biorąc pod uwagę fakt, że dzieci szybko się brudzą. Nie bierz jednak zbyt wiele, gdyż część może okazać się niepotrzebna. Wystarczy tylko jedna kurtka, jeśli wiesz, że będzie padać. Z kolei, zamiast butów na zmianę możesz wziąć na nie przeciwdeszczowe osłonki, by zaoszczędzić miejsce. Jeśli tylko możesz, szukaj takich alternatyw, które pozwolą ci zabrać jak najmniejszą ilość ubrań. Nie zapomnij jednak o nakryciu głowy, nawet jeśli pogoda zapowiada się pochmurna. W większości wakacyjnych destynacji warunki atmosferyczne często i szybko się zmieniają — lepiej być na to przygotowanym. Dobrze wziąć także podstawowe przedmioty na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. Nie musisz brać od razu całej apteczki, ale leki przeciwbólowe, czy plastry mogą okazać się niezbędne już w trakcie samej podróży. Dobrą wskazówką jest jeszcze fakt, że jeśli możesz kupić coś tanio na miejscu i tam też zużyć — nie pakuj tego do plecaka. Dzięki temu będziesz mieć więcej miejsca. Jeśli planujesz lot, sprawdź także listę rzeczy, których nie możesz przewieźć przez granicę.

Jak pakować plecak, by zająć najmniej miejsca? Tak zrobisz to w przemyślany sposób

Pakując torbę lub plecak dla dziecka, możesz zrobić to z nim, ale nie zostawiaj mu tego zadania w całości. Maluch z pewnością spakuje masę niepotrzebnych zabawek, którymi nie będzie się później bawił. Zamiast tego zaproponuj, by wziął jedną, ulubioną, a w ramach pamiątki z wyjazdu zakupisz mu jakiś gadżet już na miejscu. Jeden pluszak do spania i coś do wspólnej gry z pewnością wystarczą. Najlepiej zrobić to też na dzień przed wyjazdem, by maluch nie miał zbyt wiele czasu na zastanawianie. Im więcej czasu — tym więcej zabawek. Pakując kosmetyki, również możesz spróbować zająć jak najmniej miejsca. Kremy i maści przełóż do mniejszych opakowań, jeśli wiesz, że nie zużyjesz całości. Tak samo z pastą do zębów, czy olejkiem do opalania. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup turystycznych, składanych, szczoteczek do zębów, które możemy zabierać na wszelkie tego typu wyjazdy. Spakowane na zaś w naszej kosmetyczce nie zajmują dużo miejsca, a przynajmniej nie zapomnimy ich zabrać w dzień wyjazdu. Na koniec jeszcze raz zerknijmy na spisaną wcześniej listę, by upewnić się, że wzięliśmy wszystko.

Więcej o:
Copyright © Agora SA