Meghan i Harry nakręcą ekranizację bestsellerowej powieści. Książka łudząco przypomina ich historię

Meghan Markle i książę Harry nie zwalniają tempa. Choć ich podcast okazał się porażką, to para celebrytów nadal próbuje swoich sił w show-biznesie. Za cel obrali sobie Netfliksa. Tym razem staną po drugiej stronie kamery, by zekranizować bestsellerową powieść.

Po wyprowadzce z pałacu Buckingham i przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych książę Harry i Meghan Markle wydają się być bardzo zajęci. Najpierw wystąpili w serialu dokumentalnym, następnie spróbowali swoich sił w prowadzeniu podcastu, który był publikowany na platformie Spotify, a także pisali książki dla dzieci. Teraz książę i księżna sprawdzą, jak wygląda praca na planie filmu fabularnego. Para nakręci ekranizację bestsellerowej powieści, którą wkrótce będziemy mogli obejrzeć na Netfliksie.

Zobacz wideo "Harry i Meghan" - dokument o życiu wśród członków rodziny królewskiej. "Znajdowali sposób, by mnie zniszczyć" [ZWIASTUN]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy projekt Harry'ego i Meghan. Staną po drugiej stronie kamery

Jeszcze do niedawna na Spotify można było słuchać podcastu "Archetypes", na który Meghan i Harry podpisali kontrakt w 2020 roku. Choć w umowie zapisano 18 odcinków, to format zawieszono już po 10, a platforma zerwała współpracę z parą. Mimo tego książę i księżna nie poddają się i próbują swoich sił w zupełnie innym segmencie mediów. Jak informuje dziennik "The Sun", Meghan i Harry nabyli prawa do zekranizowania powieści "Meet Me At The Lake" autorstwa Carley Fortune. To pierwsza poważna transakcja od czasów podcastowej porażki, a także pierwszy raz, kiedy Archewell Productions zajmie się filmami fabularnymi. Do tej pory książęca para wydawała jedynie produkcje dokumentalne.

Czy film powtórzy sukces powieści? Książka znalazła się na prestiżowej liście bestsellerów

Dziennikarze "The Sun" ustalili, że prawa do zekranizowania książki mogły kosztować nawet trzy miliony dolarów. To potężna kwota, jednak nie ma się co dziwić, ponieważ powieść Carley Fortune to bestseller znajdujący się na liście "New York Times". W pierwszym tygodniu od premiery, która miała miejsce w maju, sprzedano 37 tys. egzemplarzy. Jest to historia miłosna dwojga ludzi, którzy poznali się, będąc po "trzydziestce". Autorka poruszyła temat traumy z dzieciństwa spowodowanej utratą rodzica w wypadku samochodowym, a także zdrowia psychicznego i depresji poporodowej. Pojawiają się także wątki zażywania narkotyków. Dziennikarze zauważają podobieństwo między historią głównej bohaterki a życiem Meghan. Księżna Sussex również wychowywała się w okolicach kanadyjskiego Toronto, a swojego przyszłego męża poznała w wieku 35 lat. Czy film Meghan i Harry'ego powtórzy sukces, jaki osiągnęła autorka książki? Tego dowiemy się niebawem.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA