Lasy Państwowe przypominają o niesamowitym miejscu. To jedno z najpiękniejszych wrzosowisk w Polsce

Nie masz planów na długi weekend sierpniowy? Mamy świetną propozycję wyjazdu do miejsca, które może cię zachwycić. Okazuje się, że to właśnie tam znajduje się jedno z najpiękniejszych wrzosowisk w Polsce. Lasy Państwowe polecają odwiedzić tę miejscowość.

Długi weekend sierpniowy zbliża się wielkimi krokami, a jeśli nadal nie wiesz, gdzie wybrać się w ten czas, mamy propozycję. Okazuje się, że wiele osób nie ma o tym pojęcia, ale to właśnie w jednej z miejscowości w województwie dolnośląskim znajdują się najpiękniejsze wrzosowiska w Polsce. Jeśli będziesz na miejscu lub w okolicy, koniecznie zobacz je na własne oczy. 

Zobacz wideo Pożar w Sulejówku pod Warszawą

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrzosowiska na długi weekend sierpniowy. Lasy Państwowe polecają to miejsce

Długi weekend sierpniowy już lada moment - dokładnie rozpocznie się on w piątek 11 sierpnia, a zakończy we wtorek 15 sierpnia 2023 roku. Pracownicy, którzy wzięli sobie wolne 14 sierpnia, mogą liczyć na dłuższe wolne i wypoczynek. Jeśli należysz do tego grona i nadal nie masz planów, zastanów się nad wyjazdem do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, który mieści się w Piotrowicach w województwie dolnośląskim. Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że tak piękne miejsce znajduje się w naszym kraju, a najlepiej odwiedzić jej właśnie na przełomie sierpnia i września - to wtedy wyglądają najpiękniej, a ich zapach jest bardzo przyjemny. Lasy Państwowe zachęcają do odwiedzenia wrzosowisk w Piotrowicach na swoich social mediach i publikują zdjęcia, które zapierają dech w piersiach. 

W Nadleśnictwie Przemków znajdują się jedne z najpiękniejszych wrzosowisk w Polsce. Zachwycają swoim spokojem, aromatem i barwą, szczególnie o tej porze roku. Nadleśnictwo Przemków wykonując niezbędne działania ochronne, usunęło zadrzewienie z ponad 400 ha wrzosowisk. [...] Będąc w okolicy koniecznie zajrzyjcie na przemkowskie wrzosowiska, szczególnie na przełomie sierpnia i września, kiedy najbardziej cieszą pięknem i zapachem

- informowały Lasy Państwowe na Facebooku. 

Wrzosowiska w Polsce. W tych miejscowościach zobaczysz te najpiękniejsze

Koniec lata i początek jesieni to czas spacerów, prawda? Wiele osób uwielbia wybrać się w głąb natury, aby pomyśleć i wyciszyć się na koniec dnia. Idealnym miejscem na tego typu przechadzki będą wrzosowiska, a jeśli te w Piotrowicach nie są ci po drodze, mamy inne propozycje. W centralnej Polsce, a dokładnie w województwie mazowieckim niedaleko wsi Mostówka, znajdują się Wydmy Lucynowsko-Mostowieckie, które są porośnięte przez wrzosy. Tamtejszy krajobraz jest naprawdę cudowny i warto go zobaczyć. Na północy Polski, a dokładnie w województwie zachodniopomorskim można podziwiać wrzosowiska Cedyńskie, które są na terenie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić jedno z tych miejsc, nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu. Warto uwiecznić tak piękne widoki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA