Sennik: zdrada partnera. Czy jest się czego obawiać? Sprawdź, jak interpretować taki sen

Sennik: zdrada partnera. Każdy sen wymaga dokładnej interpretacji. Zazwyczaj sen o zdradzie partnera ma znaczenie odwrotne, ale czasami może stanowić też ważne ostrzeżenie. Po przebudzeniu szukasz ukrytych znaczeń? Sprawdź, co wiadomo na temat zdrady we śnie.

Sen o zdradzie partnera - znaczenie według Freuda

Zygmunt Freud, twórca psychoanalizy (której podstawą jest głęboka chęć zrozumienia człowieka w kontekście jego działań i motywacji) twierdził, że sen, w którym pojawia się zdrada partnera, symbolizuje niedobór emocji w związku. Być może osoba śniąca potrzebuje dawnego dreszczyku i odrobiny niepewności, ponieważ zwyczajnie nudzi się w relacji. Aktualnie wcześniej bardzo udany związek mógł  przejść na kolejny etap większej stabilizacji i codzienność z ukochaną osobą stała się odrobinę nudna i przewidywalna. Co zrobić, gdy o poranku obudzimy się zlani potem z przekonaniem, że doszło do zdrady? Zdecydowanie nie warto lekceważyć takiego sennego przesłania, tylko, w momencie gdy już poradzimy sobie z silnymi emocjami, które z pewnością się pojawią, warto rozmawiać. Szczera rozmowa z drugą stroną może być pierwszym i kluczowym krokiem do uzdrowienia związku. Codzienność, zwłaszcza w dorosłym życiu potrafi być przytłaczająca, w wirze obowiązków dbałość o relację schodzi często na dalszy plan. Tymczasem jakość naszego życia uczuciowego często przekłada się na wszystkie inne sfery. 

Zdrada partnera - sennik. Interpretacja w kontekście małżeństwa 

Jak interpretować zdradę partnera? Sennik nie daje w tym temacie jednoznacznej odpowiedzi. Możliwe są dwa rozwiązania. Sen o zdradzie małżonka zapowiada publiczne upokorzenie, które może dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. W momencie, gdy trzecia strona to ktoś, kogo znamy, ale nie jest z nami zbyt blisko, sen o zdradzie partnera należy traktować jako swoiste ostrzeżenie. Nie należy skracać dystansu, ponieważ jeśli tylko wpuścimy do swojego świata kogoś, kto do tej pory trzymał się z daleka, może wyrządzić nam wiele szkód. Z drugiej strony sennik zdradę partnera interpretuje też jako wielką miłość, która łączy dwójkę ludzi. 

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Sennik - zdrada swojego partnera z ex. Jak interpretować taki sen? 

Jak sennik interpretuje zdradę swojego partnera z ex? Ten sen mówi o smutku i braku zadowolenia z obecnej relacji. Śniący dosłownie tęskni za tym co było i czuje, że utknął w aktualnym stanie rzeczy. Ponownie w takiej sytuacji warto porozmawiać, być może dalsza, wspólna przyszłość zawiśnie na włosku, a może jasne postawienie sprawy pomoże rozbudzić ogień, który do tej pory tylko tlił się w cieniu duchów z przeszłości? Zdrada z byłym partnerem we śnie nie powinna stanąć na drodze do udanej relacji, warto pamiętać, że sen o ex może dotyczyć też tęsknoty za latami młodości, czyli życiem bez obowiązków, gdy kalendarz był po brzegi wypełniały spotkania z przyjaciółmi. 

Sen-  zdrada partnera na etapie planowania 

Jak odczytać sen, w którym planujemy zdradę? Zdecydowanie nie jest to dobry znak. Sen o skrupulatnym planowaniu romansu należy odnieść nie tyle do siebie, ile do osób z najbliższego otoczenia. Być może ktoś będzie chciał nam po prostu zaszkodzić, odebrać nam pieniądze i pozycję zawodową. 

Zobacz też: Sennik - śmierć. Co oznacza sen o śmierci bliskiej osoby lub morderstwo?

Więcej o: