Jak nakładać bronzer? Poznaj sprawdzone triki i ciesz się pięknym makijażem

Jak nakładać bronzer na poszczególne partie twarzy, aby je odpowiednio wykonturować lub stworzyć efekt skóry muśniętej słońcem? Bronzer to kosmetyk, który może zdziałać cuda w makijażu, ale ważna jest jego umiejętna aplikacja. Dowiedz się, jak nakładać bronzer, aby uzyskać najlepsze efekty.

Bronzer: jak nakładać i co to za kosmetyk?

Jak nakładać bronzer? Czym w ogóle jest ten kosmetyk i jaki efekt możemy osiągnąć przy jego użyciu? Bronzer to produkt do makijażu twarzy, który jest wykorzystywany do uzyskania efektu opalenizny na skórze. Jest to niezbędny kosmetyk, jeżeli chcemy wykonać konturowanie twarzy i nadać jej odmienionego charakteru. Bronzer w duecie z rozświetlaczem, jest wykorzystywany do uzyskania optycznego efektu wyszczuplenia i wymodelowania twarzy, czyli popularnego makijażowego trendu, jakim jest konturowanie. Bronzer wykorzystywany jest także do tzw. brązowienia twarzy, czyli rodzaju makijażu, który jest połączeniem modelowania i opalenizny. Jak każdy kosmetyk, bronzer musi być używany umiejętnie, dlatego warto znać zasady określające, jak nakładać bronzer na twarz. W przeciwnym wypadku możemy uzyskać efekt przerysowania, zamiast makijażu, który podkreśli naszą urodę i ukryje mankamenty. 

Gdzie nakładać bronzer i jaki wybrać? 

Oprócz tego, gdzie nakładać bronzer, aby uzyskać pożądany i optymalny efekt, ważny jest także sam wybór kosmetyku. Na półkach sklepowych znajdziemy różne rodzaje bronzerów, które różnią się między sobą nie tylko konsystencją, ale także kolorem. Wśród bronzerów dostępnych w drogeriach można wyróżnić:

  • bronzer w kulkach — ma postać napigmentowanych kulek w różnych odcieniach. Do aplikacji należy używać pędzla 
  • bronzer w sztyfcie — nakładany jest bezpośrednio na skórę, a następnie blendowany za pomocą pędzla lub gąbeczki
  • bronzer prasowany — przypomina puder i aplikowany jest za pomocą pędzla 
  • bronzer w kremie — ma płynną konsystencję i używany jest zazwyczaj do konturowania na mokro
  • bronzer sypki — aby go zaaplikować, należy wsypać niewielką ilość produktu do wieczka i nakładać za pomocą pędzla 
Zobacz wideo Ach Jak aplikować kremowy bronzer? Wskazówki makijażystki

Jak używać bronzera, aby uzyskać efekt opalenizny? 

Jak używać bronzera w przypadku metody brązowienia twarzy? Warto pamiętać o tym, że bronzery, podobnie jak inne kosmetyki nakładane na twarz np. podkłady i pudry, mają różne odcienie i wybór odpowiedniego dla nas koloru jest bardzo ważny. Najlepiej, aby bronzer był w podobnym odcieniu, co skóra na naszej twarzy, ale może być także o jeden ton ciemniejszy. Wówczas mamy pewność, że przy pomocy kosmetyku uzyskamy efekt naturalnej opalenizny, a o to właśnie chodzi w tej metodzie. Jak nakładać bronzer na twarz? Do tego celu najlepiej użyć ściętego pędzla o gęstym włosiu. Bronzer powinien zostać nałożony na miejsca, które zazwyczaj ulegają naturalnej opaleniźnie tj. kości policzkowe, okolice żuchwy oraz krawędź czoła na styku z włosami. 

Konturowanie twarzy jest łatwiejsze przy użyciu bronzera.Konturowanie twarzy jest łatwiejsze przy użyciu bronzera. zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Jak użyć bronzera do konturowania twarzy?

Jak użyć bronzera do konturowania twarzy? Konturowanie to metoda polegająca na nadaniu twarzy wielowymiarowości. Konturowanie twarzy przy użyciu bronzera daje bardziej intensywny efekt w porównaniu do metody brązowienia, której założeniem jest stworzenie delikatnej opalenizny. Sprawdzi się zatem do bardziej wyrazistego  makijażu. Jak użyć bronzera do konturowania twarzy? Najlepiej do jego aplikacji wykorzystać pędzel — jajeczko, a także gąbeczki kosmetyczne. Bronzer należy nakładać na te partie twarzy, które chcemy przyciemnić. Przy użyciu bronzera i rozświetlacza, możliwe jest stworzenie na twarzy efektu światłocienia. Bronzer powinien być wówczas nakładany na te okolice, które chcemy optycznie zmniejszyć i wyszczuplić, natomiast rozświetlacz jest zarezerwowany dla miejsc, które chcemy podkreślić i uwidocznić. 

Jak nakładać bronzer na okrągłą twarz? 

Szukasz sprawdzonych trików na to, jak nakładać bronzer na okrągłą twarz? Osobom, które mają ten kształt twarzy, często towarzyszą wątpliwości, jak nakładać bronzer i czy jest to właściwy dla nich kosmetyk. Jeśli masz okrągłą twarz, to jak najbardziej możesz używać bronzera i za jego pomocą optycznie ją wyszczuplić i nadać smukłości. Jak nakładać bronzer, aby uzyskać taki efekt? W przypadku osób mających okrągłą twarz kosmetyk powinien być nałożony wzdłuż linii żuchwy, na boki policzków, na nos oraz wzdłuż linii włosów.

Aby uniknąć przerysowania, warto nakładać bronzer stopniowo i dokładnie go zblendować na twarzy. Nadmiar kosmetyku najlepiej strzepać z pędzla za pomocą delikatnego ruchu dłoni. Kosmetyk należy nakładać na twarz kolistymi ruchami, pociągając pędzlem od połowy policzka do skroni. Delikatne blendowanie bronzera w tej okolicy pozwoli na uzyskanie wizualnego efektu wyszczuplenia twarzy. Należy pamiętać również o nałożeniu bronzera na okolicę linii żuchwy i brody, a także w niewielkiej ilości — na nos. Po wykonaniu całościowego makijażu twarz powinna wyglądać znacznie smuklej. 

Zobacz też: Konturowanie twarzy dla początkujących. Podpowiadamy, jak wykonać je w kilka minut

Więcej o: