Prezydentowa popełniła gafę na spotkaniu z Karolem III. Za to samo oberwało się Jolancie Kwaśniewskiej

Król Karol III i jego małżonka Camilla całkiem niedawno odwiedzili Francję, gdzie spotkali się z głową państwa oraz pierwszą damą. Niestety, ale Brigitte Macron nie popisała się przed Karolem III i Camillą - popełniła ten sam błąd co Jolanta Kwaśniewska.

Król Karol III i królowa Camilla wyruszyli ponownie w swoją europejską podróż i w ostatnim czasie odwiedzili Francję. Oczywiście jak można się spodziewać, zostali hucznie i miło przywitani oraz spotkali się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i francuską pierwszą damą Brigitte Macron. Niestety Brigitte nie popisała się przed monarchami i popełniła gafę, której z pewnością żałuje. O czym mowa? Okazuje się, że podobną wpadkę dawniej zaliczyła Jolanta Kwaśniewska. 

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Król Karol III i Królowa Camilla odwiedzili Francję. Czekało na nich nie tylko wielkie przywitanie

Po śmierci Elżbiety II, 8 września 2022 Karol III został Królem Wielkiej Brytanii i uznaje się go tym samym najstarszym wstępującym na tron brytyjski. Władzę sprawuje mając u swojego boku żonę Camillę, z którą dokładnie 20 września pojawił się we Francji. Spotkanie miało odbyć się o wiele wcześniej, lecz zostało to im zabronione ze względu na zamieszki marcowe, które miały wtedy miejsce. Karol III musiał zmienić swoje plany, co z pewnością mu się nie spodobało i prawdopodobnie dlatego teraz został tak hucznie powitany przez Francuzów. Niestety nie obyło się bez wpadki już pierwszego dnia. Odpowiedzialna za nią jest pierwsza dama Francji.

 

Karol III z żoną w Paryżu. Pierwsza dama popełniła gafę

Wizyta Karola III z żoną odbiła się szerokim echem i nie ma się co dziwić, była dość długo wyczekiwanym wydarzeniem. Wystawna kolacja w Wersalu już za nimi i mogłoby się wydawać, że para prezydencka Francji zadbała o wszystko, prawda? Niestety nie, ponieważ szybko okazało się, że wpadkę popełniła Brigitte Macron. Pierwsza dama Francji wywołała ogromne poruszenie swoim strojem - miała spódnicę, która odkrywała jej kolana, a według królewskiej etykiety w obecności koronowanych głów nie należy odsłaniać tej części ciała. Co ciekawe Brigitte nie jest pierwszą osobą, która popełniła tę wpadkę - taka sama sytuacja spotkała m.in. Jolantę Kwaśniewską podczas wizyty z królową Elżbietą II. Tak ważne osoby muszą zwracać uwagę na z pewnością dla wielu błahe aspekty - podczas wizyty z monarchą należy przestrzegać pewnych zasad królewskiej etykiety, o czym prawdopodobnie Brigitte będzie już pamiętać. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.