To ona stoi za kreacjami Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama poznała projektantkę przez księdza

Nawet zagraniczne media doceniają kreacje Agaty Kornhauser-Dudy. O jej strojach wypowiadają się specjaliści na całym świecie i uważają, że pierwsza dama ma klasę. Wszystko dzięki pewnej projektantce, która od lat przygotowuje stylizacje żony prezydenta.

Będąc żoną prezydenta Agata Kornhauser-Duda musi dokładnie planować każdy swój strój, w którym występuje publicznie. Niemal przez cały czas ma na sobie spojrzenia mediów, dlatego jej stylizacje muszą być wyważone, szykowne i dobrane do sylwetki. Nie mogą być wyzywające lub zbyt odkryte, a przy tym kobieta musi zachować klasę. By spełnić te wszystkie wymogi, żona Andrzeja Duda zatrudnia kilku projektantów, którzy szyją dla niej ubrania. Wśród nich jest Dorota Goldpoint, która zdradziła, jak poznała pierwszą damę.

Zobacz wideo Jacek Szawioła porzucił czesanie Agaty Kornhauser-Dudy. "Już nigdy później nie była dobrze uczesana"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To ona szyje dla Agaty Kornhauser-Dudy. Kobiety poznały się przez księdza

Dorota Goldpoint to znana polska projektantka. Należy do grona osób odpowiedzialnych za wygląd i stylizacje Agaty Kornhauser-Dudy. Kobiety współpracują ze sobą od dłuższego czasu, choć ich pierwsze spotkanie odbyło się w nietypowych okolicznościach. Projektantka miała uszyć suknię dla Alicji Węgorzewskiej na specjalny koncert w kościele. Po uroczystości poznała parę prezydencką.

W Juracie mieszka proboszcz parafii ks. Marcin Nowak, osoba, do której chyba wszyscy się zwracają, gdy mają jakiś problem. On jest naprawdę cudownym człowiekiem. W każdym razie w swoim kościele zorganizował koncert śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej. Na tę okazję krawcowa miała uszyć kreację. Niestety, zrobiła to źle, dodatkowo niszcząc materiał. Jedna z moich klientek, która była zaangażowana w organizację koncertu, zadzwoniła do mnie z prośbą o pomoc. Na dwa dni przed występem śpiewaczki

- opowiedziała w rozmowie z portalem wpolityce.pl projektantka. Dorota Goldpoint bez problemu poradziła sobie z tym zadaniem i przygotowała nową kreację.

Na koncercie była para prezydencka, z którą po wszystkim rozmawiał ks. Marcin. Pytał, jak podobał się występ Alicji, jednocześnie podkreślając walory "sukienki autorstwa Doroty Goldpoint, która ma butik w Juracie". Niedługo później zadzwoniono do mnie z Kancelarii Prezydenta i poproszono mnie o przygotowanie kilku zestawów stylizacji, które pani prezydentowa mogłaby przymierzyć

- dodała projektantka.

O jej projektach mówią wszyscy. Przygotowała te znane kreacje pierwszej damy

Niedługo później do pracowni Doroty Goldpoint przyjechała Agata Kornhauser-Duda, by przymierzyć przygotowane kreacje. Zdaniem projektantki jest to ciepła osoba kochająca piękne stroje. Jak się jednak okazuje, szycie dla żony prezydenta nie jest takie proste.

Często jest tak, że mamy pewną gamę kolorów, w której możemy się poruszać i którą pani prezydentowa akceptuje. Na państwowe okazje dopuszczamy czerwień, ale chętnie widzimy też granat. Latem jaśniejsze kolory, zimą ciemniejsze

- powiedziała w wywiadzie Dorota Goldpoint. Na jej oficjalnej stronie internetowej można obejrzeć suknie, które przygotowała dla prezydentowej. Do jej najsłynniejszych projektów należy biało-czarna sukienka z niesymetrycznym dekoltem, w której Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Donalda i Melanię Trump w 2019 roku. Znana jest także waniliowa kreacja, w której pierwsza dama wystąpiła podczas szczytu NATO w czerwcu 2022 roku.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.