To najmodniejsze kozaki w tym sezonie. Cena? 6000 zł! Znalazłam alternatywę za 132,90 zł

Takie kozaki noszą światowe gwiazdy! Z miejsca przykuwają uwagę i są bardzo stylowe. Specyficzny rodzaj cholewki zrobił prawdziwą furorę. Sprawdziłam, gdzie można je kupić.

Te kozaki były prawdziwą rewolucją w świecie mody. Gdy w 2012 roku pojawiły się po raz pierwszy na pokazie Givenchy, gwiazdy wręcz błyskawicznie zaczęły je kupować. "Gaiter boots" znowu są bardzo modne! Sprawdziła, gdzie można znaleźć ich odpowiedniki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl. 

Jak wyglądają gaiter boots? To prawdziwa rebelia w modzie

"Gaiter boots" oznaczają specyficzny rodzaj długiej za kolano cholewki, bardzo długiej i wywijanej aż na stopie. Są szerokie, masywne i koniecznie z gładkiej skóry. Przypominają buty do jazdy konnej. Pokochała je Kim Kardashian, Anna Dello Russo, Emily Ratajkowsky, a w Polsce Joanna Przetakiewicz i Joanna Horodyńska. Te buty to kwintesencja szyku! Model od Givenchy kosztuje ponad 6000 zł i nie jest łatwy do dostania. Na szczęście kozaki w podobnym stylu można znaleźć i w polskich sklepach. Ten typ kozaków znalazłam u projektantki Vandy Novak. Skórzana cholewka jest podobna, rozszerza się ku dołowi, jednak ozdobny złoty obcas to zupełna innowacja.

KozakiKozaki fot. Vanda Novak

Nieco tańszy wariant "gaiter boots" znalazłam w sklepie internetowym Answear. Mają wywijaną charakterystyczną cholewkę, jednak różnią się obcasem, który w tym przypadku ma kształt szerszego słupka, wywijana warstwa materiały nachodzi na przednią część, a dzięki rozcięciu wyglądają bardzo elegancko.

KozakiKozaki fot. Answear

I na koniec miłe zaskoczenie, gailer boots można kupić w zaskakująco niskiej cenie Born2Be. Z kodem rabatowym kosztują 132,90 zł. Mają obcas podobny do poprzedniego modelu, a dodatkowo gustowną klamerkę u góry, która dodaje im szyku. 

KozakiKozaki fot. Born2Be

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.