Sweter świąteczny jako świetny pomysł na prezent i świąteczną stylizację!

Sweter świąteczny to idealne rozwiązanie - nadaje się na prezent zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, a wielość wzorów pozwala na dobranie go niemal dla każdego. Co więcej obdarowany/ obdarowana może go natychmiast założyć i skorzystać z okolicznościowej stylizacji.

Sweter świąteczny: DIY

Sweter świąteczny to piękny, ciepły upominek. Docenić go powinien każdy zwłaszcza w chłodne dni. Będzie bardzo trafionym podarunkiem zarówno dla osób młodszych, jak i starszych, dzieci, kobiet i mężczyzn. Jest wiele ciekawych włóczek, z których można go wykonać i nie chodzi tu tylko o kolory, ale również strukturę. Może być zrobiony z włóczki jednokolorowej bądź wielobarwnej, z błyszczącą nicią, perełką, "włochatami" elementami itp. Taki własnoręcznie wykonany prezent ma też ogromne znaczenie sentymentalne. Jego otrzymanie sprawi więc dodatkową przyjemność, obdarowanemu.

Jak wybrać sweter świąteczny damski?

Decydując się na zakup tego rodzaju prezentu, dobrze jest wiedzieć, czy kobieta, która ma go otrzymać, nosi tego rodzaju odzież luźną czy bardziej obcisłą. Ważne też jest ustalenie, jakie kolory lubi. Niektóre panie preferują też, by sweter świąteczny był trochę dłuższy i przypominał odrobinę tunikę lub sukienkę. Inne zaś będą chciały, by sięgał zaledwie do wysokości bioder. Znając styl ubierania się określonej osoby, z łatwością ustalimy, jakie elementy brać pod uwagę przy jego wyborze.

Świąteczne swetry jako prezent dla męskiej części rodziny

Sweter to rodzaj odzieży, który noszą nie tylko kobiety. Są one wszak niezastąpione zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy robi się chłodno. Warto zauważyć, że mężczyźni także noszą świąteczne swetry, zwłaszcza gdy wiążą się one z sentymentem i otrzymane zostały np. od ukochanej kobiety, która wykonała sweter osobiście. Świąteczne swetry wykonane mogą być z dowolnego rodzaju włóczki.

Zobacz wideo Ozdoby świąteczne w sklepach już na początku września

Jak wygląda sweter świąteczny dla par?

Święta to czas, gdy chętnie przebywa się z osobami bliskimi i wspomina miłe sercu momenty. Sweter świąteczny dla par będzie więc również romantycznym prezentem, ponieważ będzie podkreślał bliskość tych dwóch osób, zwłaszcza jeśli wzór na obu rodzajach swetra będzie taki sam lub podobny. Założenie go przez obdarowaną parę w okresie świątecznym podkreślać więc będzie uczucie między nimi, co z przyjemnością się obserwuje przy wigilijnym stole.

Swetry świąteczne dla rodziny, czyli wybór właściwego fasonu

Wzorów swetrów jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Mogą być bowiem z kołnierzykiem lub bez, krótkie, długie, zapinane na całej długości lub tylko części, z kapturem lub bez. Dlatego też wybierając swetry świąteczne dla rodziny, warto zwrócić uwagę na styl, w jakim dana osoba się ubiera. Co więcej — swetry stanowić mogą również bardzo elegancki element odzieży, gdy zakładane są np. na koszulę. Tak więc wybrany wzór może nadawać się także do oficjalnych ubiorów. Można wybierać również swetry, które mają wesołe, śmieszne wzory, co przypadnie do gustu przede wszystkim osobom ze znacznym poczuciem humoru. Tak więc sweter świąteczny na prezent to bardzo dobry wybór.

Wzory swetrów świątecznych dla dzieci

Ubranka dziecięce mają wiele rozkosznych wzorów, co tylko podkreśla dziecięcy urok. Podobnie jest, jeśli chodzi o swetry świąteczne dla dzieci, ponieważ i one mają wiele ciekawych motywów. Podobnie jak w przypadku tych dla dorosłych, tak i tu można wybrać zapinane lub nie, długie lub krótkie itp. Świąteczne swetry dla dzieci często mają wzory postaci z bajek, gier lub kreskówek. Robiąc natomiast własnoręcznie taki sweter, można wykonać na nim dowolny wzór, by jeszcze bardziej trafić w preferencje dziecka.

Sweterek świąteczny męski, czyli czy mężczyźni lubią otrzymywać ubrania w prezencie

Wielu mężczyzn lubi otrzymywać w prezencie elementy odzieży — zwłaszcza od swojej ukochanej. Panie bowiem przeważnie lepiej dobierają do siebie elementy garderoby, ich kolory i fasony. Dlatego też sweterek świąteczny męski to bardzo dobry wybór niezależnie od tego, czy będzie on w bardziej poważnym stylu, czy też zabawnym. Ładne, dobrze dobrane swetry świetnie pasują również do oficjalnych ubiorów, a są dużo wygodniejsze niż np. marynarka.

Sweterek świąteczny śmieszny — przykładowe wzory

Najczęściej takie swetry mają na sobie wizerunki roześmianych, rysunkowych wersji zwierząt, np. pingwinów czy reniferów lub postaci związanych ze Świętym Mikołajem. Można też znaleźć sweterek świąteczny śmieszny z napisami i rysunkami. Ciekawym przykładem wzorów są też takie, w których cały sweter jest stylizowany np. na posturę bałwanka, pingwina, czy elfa, a nasza głowa jest jednocześnie głową tej postaci.

Zobacz też: Swetry świąteczne- jak kupić sweter zgodnie z zasadą zero waste?

Więcej o:
Copyright © Agora SA