Kiedyś każdy znał go jako "kobietę z brodą". Dziś wygląda inaczej. Tak zmieniła się Conchita Wurst

Thomas Neuwrith, zwycięzca Eurowizji w 2014 roku, lepiej znany jest szerszej publiczności jako słynna Conchita Wurst - "kobieta z brodą". Austriacki muzyk przez niemal 10 lat bardzo się zmienił, choć wciąż pozostaje wierny swoim ideałom i inspiracjom. Poza sceną jest krótkowłosym mężczyzną.

Conchita Wurst to artysta, który wywołał spore kontrowersje podczas występu w konkursie Eurowizji w 2014 roku, zajmując zresztą pierwsze miejsce. Wykonanie piosenki "Rise Like a Phoenix" podbiło serca widzów, a nietypowy wygląd Austriaka, przedstawiającego się jako "kobieta z brodą", wywołał niemałe zamieszanie. To, jak dziś wygląda muzyk, może niektórych zaskoczyć.

Zobacz wideo Wywiad z Tomem "Conchitą" Wurst

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Conchita Wurst: Austriacki drag queen poza sceną ma krótkie włosy i nosi koszule

Thomas Neuwirth zdecydowanie bardziej znany jest w popkulturze pod pseudonimem Conchita Wurst. Żartobliwie nazywany jest jednak "kobietą z brodą". Austriacki piosenkarz zaistniał w Konkursie Eurowizji, śpiewając przebój "Rise Like a Phoenix" i zdobywając zaszczytne, pierwsze miejsce w 2014 roku. Poza sceną artysta wygląda jednak zupełnie inaczej, a gdy zdejmuje perukę i zmywa makijaż, można dostrzec krótkowłosego mężczyznę. Conchita Wusrt jest jego postacią sceniczną, a poza kamerami Thomas wygląda całkiem zwyczajnie. Przez te niemal 10 lat mocno się zmienił i coraz częściej pokazywał się w krótkiej fryzurze, zadbanej brodzie i eleganckich koszulach. Ta faza nie trwała jednak długo i postanowił powrócić w pełnej okazałości jako popularny drag queen. Teraz jego stroje są jeszcze bardziej ekstrawaganckie, a włosy jeszcze dłuższe.

 

Metamorfozy gwiazd: Conchita Wurst dziś stawia na jeszcze odważniejsze kreacje

Conchita Wurst, czy raczej Thomas Neuwirth, mocno się zmienił na przestrzeni lat. Podczas konkursu Eurowizji w 2014 roku wystąpił jako długowłosa diwa, ubrana w suknię do ziemi. Zachwycił wtedy słuchaczy wysokim, operowym głosem i niesamowitym wykonaniem. Z biegiem czasu austriacki muzyk postawił na nieco więcej spokojnych utworów i ballad, wydając łącznie trzy albumy studyjne. Dziś stawia jednak na nieco odważniejsze i bardziej klubowe, czy wręcz dyskotekowe klimaty. Wokalista coraz częściej wybiera mocny makijaż i długie peruki, a zamiast eleganckich sukni ubiera się w mocno odsłaniające ciało stroje. Fani są jednak zachwyceni jego sposobem bycia i oryginalnym wizerunkiem, nie szczędząc mu pozytywnych komentarzy i chętnie wybierając się na jego występy.

Jesteś najlepszym, co przytrafiło mi się w życiu! Kocham twój wizerunek, stroje i odwagę do bycia sobą.
Twoje koncerty są niezapomniane. Jesteś największą inspiracją, nie tylko dla mnie. 

- czytamy wśród wielu podobnych wpisów pod postami Conchity Wurst na jego oficjalnym Instagramie. Jak widać, drag queen ma ogromną rzeszę wiernych miłośników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.