Zwykłe zdjęcie, a jednak wywołało zamieszanie na dworze królewskim. "Diana nie była zadowolona"

Po latach fotograf Artur Edwards przyznał, że nie miał na celu zrobienia zdjęcia księżnej Dianie, po to, by ją zawstydzić. Fotografia trafiła na pierwsze strony gazet, a Diana z dnia na dzień zyskiwała coraz większą popularność. To było jedno z jej najbardziej nielubianych zdjęć jakie powstały.
Zobacz wideo "The Crown" - 6. sezon kultowego serialu

Już niebawem na ekranach pojawi się The Crown sezon 6. i będzie to ostatni sezon serialu biograficznego o życiu Elżbiety II. Ale sam serial opowiada nie tylko o samej Królowej Elżbiecie II, ale o całej rodzinie królewskiej. Skupia się na braku miłości między członkami rodziny, o problemach księżniczki Małgorzaty z alkoholem i o problemach w związku między Karolem a Dianą. Choć od śmierci Diany minęło już tyle lat, wciąż jest na ustach wielu ludzi. Była królową ludzkich serc, nic dziwnego, że smaczki z jej życia wciąż cieszą się popularnością, a fani na całym świecie są ciekawi jej życia, nawet kiedy jej już dawno nie ma.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre zdjęcia księżnej Diany nie powinny ujrzeć światła dziennego

Plakat 6. części serialu The Crown przedstawia jedno z najbardziej kultowych zdjęć księżnej Diany. Przedstawia Dianę w błękitnym kostiumie kąpielowym, siedzącą na na luksusowym jachcie Jonikal, który należał wówczas do rodziny Al Fayeda. Zostało wykonane tydzień przed jej śmiercią. Jednak nie to zdjęcie wywołało najwięcej kontrowersji w życiu księżnej Diany. Gdy o Dianie robiło się coraz głośniej była wtedy jeszcze młodą przedszkolanką. We wrześniu 1983 roku była jeszcze nieśmiała, a jej związek z księciem Karolem, robił się coraz poważniejszy, co sprawiło, że media zaczynały się coraz bardziej interesować jej osobą. 

 

Księżna Diana nie była gotowa na rosnącą popularność. Niekorzystne zdjęcie trafiło na pierwsze strony gazet

Przyszła księżna miała wtedy 19 lat i spełniała się w roli nauczycielki przedszkola. Pewnego dnia fotografowi Arturowi Edwardsowi udało się zrobić zdjęcie młodziutkiej Dianie nie spodziewał się, że wywoła ono taki skandal. To były dosłownie ułamki sekund, gdy słońce wyszło zza chmur, a on zrobił zdjęcie. Diana wygląda na nim na skromną, nieco wkurzoną i wystraszoną dziewczynę, ale to nie jej wyraz twarzy jej się nie spodobał, tylko to, że słońce sprawiło, że światło przebijające się przez spódnicę, pokazało jej nogi. Zdjęcie szybko obiegło media i wprawiło Dianę w wielką złość. Z jednej strony przerażała ją myśl, że z dnia na dzień staje się popularna. Gazety się rozpisywały, a ona nierzadko trafiała na pierwsze strony gazet. Bardzo nie podobało jej się to, jak została pokazana. To wtedy miała nawet powiedzieć Karolowi, że nie chce być nazywana dziewczyną, która nie nosi halki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA