Są razem już przez prawie pół wieku. Kwaśniewski wciąż twierdzi, że to głównie dzięki niej żyje

Były prezydent polski Aleksander Kwaśniewski poznał swoją przyszłą żonę jeszcze podczas studiów. Od tamtej pory są niemal nierozłączni, choć życie pisało im różne scenariusze. Niedawno 69-letni polityk wyznał, że to dzięki niej żyje. Zdradził również przepis na udany związek.

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksander Kwaśniewski, 15 listopada 2023 roku skończył 69 lat. Co warto zaznaczyć, aż 47. spędził u boku swojej ukochanej żony i uwielbianej przez Polaków pierwszej damy — Jolanty. W jednym z najnowszych wywiadów postanowił podzielić się sekretem udanego związku. Padły również wzruszające wyznania.

Zobacz wideo Rząd jedności narodowej pogodziłby Polaków? „Nastroju na to nie ma" [fragment podcastu „Kwaśniewski Story"]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska są razem prawie 50 lat

Aleksander Kwaśniewski to jeden z najbardziej lubianych prezydentów w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Został zaprzysiężony 23 grudnia 1995 roku po skutecznej kampanii wyborczej. Choć przed karierą polityczną uczęszczał na studia na Uniwersytecie Gdańskim, to nigdy ich nie skończył. Poznał tam za to miłość swojego życia — Jolantę Konty, z którą w 1979 roku wziął ślub cywilny. W kościele przysięgę złożyli dopiero w 2005 roku podczas drugiej tury prezydentury Aleksandra. Para doczekała się córki, Aleksandry. Były prezydent nie raz pozytywnie wypowiadał się zarówno o swoim dziecku, jak i o żonie. Z Jolantą Kwaśniewską jest już bowiem od prawie 50 lat, a życie nie raz rzucało im kłody pod nogi. Zupełnie niedawno stanęli przed kolejnym wyzwaniem, jakim była choroba Aleksandra.

Od początku lipca mam kłopot z kolanem. Przy banalnym zabiegu zostało ono zainfekowane bakterią, więc miałem ropne zapalenie kolana, które wymagało operacji. W ten sposób dwa miesiące walczę o kolano (...). Jestem wdzięczny żonie Joli i córce Oli, że się mną opiekowały, dzięki temu żyję i chodzę.

– przyznał jakiś czas temu były prezydent, nie kryjąc wzruszenia, podczas relacji na żywo w swoich mediach społecznościowych.

Recepta na udany związek według Aleksandra Kwaśniewskiego. Chodzi o bezpieczeństwo

Były prezydent z pewnością może być wdzięczny, że ma przy sobie pomoc w postaci żony. Zapytany podczas wywiadu z gazetą.pl, o receptę na udany związek, szybko znalazł wyczerpującą odpowiedź. W końcu już prawie dekadę jest z jedną, ukochaną kobietą.

Można powiedzieć, że mam przy sobie najbliższego przyjaciela. A żona może to samo powiedzieć o mnie. Zawsze możemy na siebie liczyć. Na dobre i na złe. Gdyby coś się gorszego działo, gdyby pojawiła się choroba, to staniemy za sobą murem. Poczucie bezpieczeństwa i solidności jest niezwykle ważne.

– wyznał z powagą Aleksander Kwaśniewski. O tym, że żona była dla niego wsparciem podczas całej prezydentury również wspominał nie raz.

Zachowywała się wobec mnie niezwykle pięknie, bo zawsze miałem w niej wsparcie w momentach zmęczenia czy wątpliwości.

– powiedział były prezydent. Mając taką dojrzałość i zrozumienie, rzeczywiście można cieszyć się długotrwałym i stabilnym związkiem, nawet gdy jest się tak ważną osobą w państwie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA