Na punkcie tego trendu oszalał cały Tiktok! To co teraz jest hitem być może znajdziesz w szafie swojej babci

Tiktok to platforma, na której rodzą się trendy. Wystarczy kilka krótkich popularnych filmików, aby jakiś produkt stał się prawdziwym hitem. Tak właśnie stało się w przypadku trendu na ubrania, które u wielu z was od lat kurzą się na strychu lub w babcinej szafie.

Życie jednego trendu jest zazwyczaj dość krótkie, lecz bardzo intensywne – szczególnie jeśli jego początek ma miejsce w mediach społecznościowych. Platforma Tiktok to miejsce, w którym dane ubranie lub styl może zyskać popularność w zaskakującym tempie. Tak właśnie stało się z aktualnie panującą modą na tzw. „slavic style". Na czym polega nowy trend?

 

Dziewczyny z Tiktoka oszalały na punkcie tego trendu. Przeszukują strychy i babcine szafy w poszukiwaniu... futer!

Kilka tygodni temu na platformie Tiktok sporą popularność zaczął zdobywać trend, polegający na nagrywaniu krótkich filmików do ukraińskiej piosenki. Dziewczyny w filmikach często miały na sobie obszerne futrzane czapki lub futra, co niesamowicie spodobało się całej tiktokowej społeczności. To właśnie z tych filmików zrodziła się moda na tzw. „slavic style". Do całego trendu przyłączyła się także jedna z najpopularniejszych polskich tiktokerek: Marysia Jeleniewska.

Czym jednak jest cały „slavic style", który obecnie cieszy się tak dużą popularnością w mediach społecznościowych? Tym mianem zaczęto określać stylizacje zawierające w sobie futra, futrzane czapki czy śniegowce wykończone futerkiem.

Za sprawą całego trendu, wiele dziewczyn wręcz oszalało na punkcie naturalnych i sztucznych futer, których szukają w popularnych sieciówkach, lumpeksach czy sklepach internetowych służących do sprzedaży ubrań z drugiej ręki. Wiele dziewczyn zaczęło także przeszukiwać własne strychy oraz szafy swoich babć w celu znalezienia futrzanych perełek. 

 

Czy trend na futra pozostanie z nami na dłużej? Czy będzie to jedynie krótki epizod związany z dynamicznie rozwijającym się trendem na Tiktoku? Zapewne przekonamy się o tym już niedługo.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA