Moja mama poprosiła bym poleciła jej najlepszy szalik na zimę. Ten w 100% z wełny merino skradł moje serce

Zima w pełni a temperatury na zewnątrz od kilku dni utrzymują się poniżej zera. W taką pogodę dość trudno jest wyjść z domu bez naprawdę ciepłej czapki oraz szalika. Moja mama poprosiła, bym poleciła jej najlepszy szalik na zimę. Ten w 100% z wełny merino powinien sprawdzić się doskonale.

Dopiero początek grudnia, a już teraz w wielu miastach w Polsce, temperatura na zewnątrz nie bardzo kwapi się by pozostawać pozostawać powyżej 0 stopni. W moim regionie już od ponad tygodnia leży także dość gruba warstwa śniegu, dlatego moja mama poprosiła bym poleciła jej najlepszy szalik na taką właśnie mroźną, zimową pogodę. Mojego faworyta znalazłam w Wólczance.

Ten szalik z czystym sumieniem poleciłam mojej mamie. To jeden z najlepszych możliwych wyborów na zimę

Kiedy moja mama poprosiła mnie, abym pomogła jej w znalezieniu idealnego szalika na zimę, od razu zaczęłam poszukiwania. Moim priorytetem był oczywiście materiał, z którego dany szalik miałby być wykonany. Nie mógł być to akryl ani poliester – te materiały nie są w stanie ogrzać równie dobrze co wełna i kaszmir. Zależało mi także na tym, aby owe naturalne materiały nie stanowiły jedynie szczątkowych ilości w składzie, ale by były one znaczącą większością. Kiedy znalazłam ten model szalika z Wólczanki byłam oczarowana. 

Wełniany szalikWełniany szalik Fot. Wólczanka

Szalik, który zwrócił moją uwagę składa się bowiem w 100% z wełny merino. Dodatkowo spełniał on także inne warunki postawione przez moją mamę: ma uniwersalny fason, widoczny splot oraz neutralny, jasny kolor. Ważnym aspektem jest także fakt, że na stronie z łatwością można dokupić do niego także wełnianą czapkę w pasującym odcieniu.

Aktualnie na stronie sklepu Wólczanka trwa mikołajkowa promocja, na której przy zakupie dwóch sztuk produktów oznaczonych znakiem „mikołajki -40%" dane produkty można kupić aż 40% taniej. To świetna okazja żeby kupić prezent dla siebie i kogoś bliskiego.

Zobacz wideo

Podczas poszukiwań szalika dla mojej mamy przejrzałam asortymenty wielu sklepów odzieżowych. Oprócz szalika z Wólczanki, ciekawe i również warte uwagi modele znalazłam w sklepach Ochnik oraz Answear. Propozycja z Ochnika wykonana została w 100% z wełny natomiast model z Answear posiada tej wełny w składzie 80%, co również stanowi dość dobry wynik.

SzalikSzalik Fot. Ochnik, Answear

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA