Dzięki tym kolorom twoje mieszkanie nabierze nowego blasku. Będzie stylowo, modnie i elegancko

2024 rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zupełnie nowe, zaskakujące trendy. Wiele osób zastanawia się, czy będą one przedłużeniem obecnej mody, czy czymś totalnie odmiennym. Prawda jak zwykle leży pośrodku. Sprawdź, jakie kolory wnętrz będą niebawem najbardziej pożądane.

Każdy rok to inne kolory w modzie i wystroju wnętrz. Eksperci od trendów z Pantone Color Institute wybrali już nowy odcień 2024, którym ma być delikatny Peach Fuzz. Czy będzie również królował w naszych domach? Okazuje się, że niekoniecznie, a nadchodzący sezon będzie pełen naprawdę zaskakujących kontrastów.

Zobacz wideo Remonty Doroty Szelągowskiej kosztują fortunę! Jakie kolory obniżają apetyt?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trendy kolorystyczne na 2024 rok. Wnętrza pełne ciemnej elegancji i głębokiej zieleni

Rok 2024 będzie czasem zarówno światła, jak i ciemności. Kolory i odcienie wahają się pomiędzy mocno głębokimi a rozświetlającymi całą przestrzeń. W zależności od gustu i własnych preferencji możemy postawić na stonowaną, elegancką czerń lub zieleń w stylu retro, ale również na krystalicznie czystą, nowoczesną biel. Choć nastrojowe barwy są modne od lat, w 2024 roku będą wyjątkowo pożądane. Projektanci są pewni, że wyrafinowany klimat vintage, łączący stare meble z ciemnymi tapetami, będzie strzałem w dziesiątkę na nadchodzące sezony, a z odpowiednimi dodatkami sprawi wrażenie luksusowego. Butelkowa zieleń, mocny fiolet, bordo, a nawet czerń, wcale nie muszą być ponure. Wystarczy, że skontrastujemy je ze złotymi dodatkami lub jasnym sufitem. Bez dwóch zdań kolorami, które opanują 2024 rok, będą: stonowane khaki, ciemna, przybrudzona mięta oraz szmaragd. Co je łączy? Odcień zieleni. Jak widać, tęsknimy za uspokajającym, naturalnym kolorem. Z drugiej strony, dla miłośników sztuki nowoczesnej i przestronnych wnętrz, mamy dobrą wiadomość. Na równi z oliwkowymi barwami stoją wanilie i beże.

Modne kolory ścian: Jasne i rozświetlone mieszkania okazują się być równie pożądane

2024 rok to nie tylko ciemne zielenie i bordowe tapety. Równie modne wnętrza będą łączyć ciepłe odcienie czystej bieli oraz przytulnego beżu. Widać także coraz większe zainteresowanie ścianami w kolorach wanilii, kremowymi dodatkami, jasnym brązem, a także piaskowymi akcentami. Co ciekawe, do lamusa odchodzą szarości i chłodne barwy. Odczuwamy coraz większą potrzebę spokoju i otulenia, a przytulne wnętrza o dobrze dobranych kolorach wcale nie muszą być staromodne. Wręcz przeciwnie, złamana biel, czy morela będą w nadchodzącym sezonie uważane za wyjątkowo nowoczesne. Wystarczy, że połączymy je z geometrycznymi, kanciastymi meblami lub dodamy nieco czarnych, matowych dodatków. Zabawę w urządzanie wnętrz ułatwia nam również powrót do eklektycznego stylu. Łączenie starego z nowym, kolorowego ze stonowanym, czy jasnego z ciemnym będzie w nadchodzących miesiącach wyjątkowo dobrym posunięciem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.