Ozdoby na sylwestra z klasą. 8 znakomitych pomysłów na oryginalnie powitanie Nowego Roku

Interesują cię najlepsze ozdoby na sylwestra w domowym zaciszu? Sprawdź kilka prostych patentów jak zamienić zwykły salon w kameralny klub lub salę balową. Zapraszamy na przegląd najwyżej ocenianych dekoracji.

Ozdoby na sylwestra 2023/24 - czas na domówkę! 

Kameralny sylwester w domu lub w mieszkaniu to nie tylko wygoda, ale też duża oszczędność. Domówka oznacza brak konieczności kupna biletów, niczym nieograniczoną strefę relaksu, sprawdzony catering oraz co najważniejsze: doborowe towarzystwo. Jak przygotować ozdoby na sylwestra 2023/24? Poniżej kilka prostych i efektownych propozycji.  

Zobacz wideo Nie ma sylwestra bez konfetti! Możesz zrobić je sam

Ozdoby na sylwestra w domu - centralny punkt

Od czego zacząć dekorację? W każdym pomieszczeniu jest punkt centralny, który przy odpowiedniej aranżacji może pełnić rolę ścianki do robienia zdjęć. Serce domu to na przykład kominek, który nada ton pozostałym dekoracjom. Jak wyczarować ozdoby na sylwestra w domu?  Oto kilka ciekawych przykładów:

 
  • Tradycyjne złote napisy plus dyskotekowe kule 
 
  • Nadal w świątecznym klimacie
 
  • Kompozycja z balonów 
 
  • Dekoracja z dużych podświetlanych cyfr, które można wypożyczyć 

Ozdoby na sylwestra DIY - jak zrobić własne dekoracje? 

Gotowe aranżacje z balonów tworzą specyficzny klimat, który nie wszystkim musi odpowiadać. W poszukiwaniu niezobowiązujących aranżacji na kameralną imprezę można sięgnąć po własne zasoby. Szukając inspiracji na ozdoby na sylwestra DIY, warto przetestować poniższe pomysły. 

Efektowne łańcuchy na bazie bieli i złota 

 

Do wykonania takiej dekoracji wystarczą długie i szerokie pasy bibuły oraz pozłacanego papieru. W celu osiągnięcia odpowiedniej długości można po prostu połączyć kilka krótszych pasków. Po przygotowaniu bazy należy ponacinać taki pas z każdej strony w tym samym kierunku. Taka biało złota kurtyna pomoże oddzielić poszczególne strefy i stworzy imprezowy klimat.   

Dziecinne proste chorągiewki 

 

Współczesne imprezy mają swoją szczegółową relację w social mediach. Jak podkręcić tegoroczne zdjęcia? Proste chorągiewki z zabawnym napisem to doskonały rekwizyt, który można rozdać gościom przed północą. Jak wykonać dziecinne proste zaproszenie do pocałunku? 

  • Zaczynamy od wycinania białych trójkątów, które następnie należy przykleić do drewnianych patyczków (sprawdzą się długie pałeczki do szaszłyków). Wystarczy najdłuższy koniec obrócić wokół patyczka i podkleić przy pomocy kleju na gorąco. 
  • W kolejnym kroku przy użyciu markera ozdobnym pismem nanosimy wybrane hasło. 
  • Kropką nad i będą tasiemki zawiązane tuż pod chorągiewką. 

Miłe dla oka bukiety 

 

W poszukiwaniu inspiracji warto pomyśleć także o dekoracji stołu. Jak zrobić proste i ładne ozdoby na sylwestra? Wystarczy kilka suchych gałązek oraz złota farba w sprayu. Gałązki przycinamy na mniej więcej taką samą długość, następnie malujemy je na zewnątrz na zabezpieczonym podłożu (na przykład gazecie). Po wyschnięciu wystarczy ułożyć złote gałązki w szklanych wazonach, mogą to być też duże słoje lub inne przezroczyste naczynia.  

Ozdoby na sylwestra - jak zrobić naturalny kącik do zdjęć? 

Zamiast gotowych dekoracji z balonów można wykorzystać białe płótno oraz naturalne kompozycje roślinne przyprószone śniegiem. 

 
  • Wystarczy namalować wybrany napis na białym obrusie lub po prostu dużym kawałku materiału.
  • Następnie na bazie świerkowych gałązek i jasnych róż stworzyć mini bukiety, które wieszamy po obydwu stronach. 

Zobacz też: Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Te uczesania i cięcia optycznie dodają lat i kilogramów. Unikaj ich jak ognia

Więcej o:
Copyright © Agora SA