Modne kolory ścian 2024. Dzięki tym odcieniom twoje wnętrze nabierze nowego blasku

Świat wnętrzarski stale się rozwija, a fenomenalne ewolucje niezbyt często są dostrzegane przez potencjalnych klientów. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie zmiany nadchodzą wraz z kolejnym sezonem. Oto modne kolory ścian, mebli i dodatków w 2024 r. Jeśli planujesz remont, pomyśl nad tymi odcieniami.

Tak naprawdę mało kto zastanawia się nad tym, jakie kolory ścian czy mebli będą modne w kolejnym roku. Zazwyczaj śledzimy modę w kwestii ubrań, lecz w aspekcie aranżacji wnętrz już niekoniecznie. Jeśli jednak planujesz remont i chcesz wybrać się do projektanta wnętrz, dobrze wiedzieć jeszcze przed wizytą, które odcienie będą najmodniejsze.

Zobacz wideo Tyszka urządza domy celebrytów. Pomógł m.in. Wieniawie. Czy widzi się w programie wnętrzarskim?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Modne kolory ścian w 2024 r. zaskoczą nie tylko projektantów. Te odcienie odejdą w zapomnienie

Wraz z nadchodzącym nowym rokiem planujemy wprowadzać różnego rodzaju zmiany czy tworzymy cele na kolejne 12 miesięcy. W wielu przypadkach są to remonty domów lub mieszkań. W 2023 r. sprzedaż nieruchomości w Polsce znacznie się zwiększyła, również tych w stanie deweloperskim, więc prawdopodobnie spora część osób planuje wykańczanie swoich przestrzeni. Jeśli również należysz do tego grona, dowiedz się, na jakie odcienie ścian czy mebli najlepiej się zdecydować. W 2023 r. najmodniejsze barwy były dość wesołe - pastelowe kolory zyskiwały na popularności podobnie jak ciemna zieleń czy rudy. Jak sytuacja przedstawia się teraz? 

Wnętrzarskie trendy na 2024 r. Te odcienie będą popularne na meblach oraz na ścianach

Nadchodzi nowe, to pewne. Wraz z 2024 rokiem moda we wnętrzach przejdzie niemałą rewolucję - to, co było modne jeszcze kilka miesięcy temu, teraz poniekąd odejdzie w zapomnienie. Jakie zestawienia kolorystyczne będą najpopularniejsze?

Projektanci są zgodni - ciemne i nastrojowe barwy nadal pozostaną w modzie, ponieważ te niemalże nigdy z niej nie wychodzą. Nie ma się co dziwić, pasują prawie do każdej przestrzeni. Oprócz nastrojowych i ciemnych tonów królować będzie również zapomniany przez wielu beż. To ponadczasowy, delikatny i jakoby relaksujący odcień, który potrafi całkowicie odmienić przestrzeń.

W kuchni zaczną pojawiać się także barwy oliwkowe - butelkowa zieleń również będzie popularna, lecz ustąpi nieco miejsca dla tych jaśniejszych kolorów. Kolejnym odcieniem, który będzie dominował we wnętrzarskim świecie w 2024 r., jest brąz, który to prawdopodobnie zastąpi w wielu przypadkach kolor czarny.

Co ciekawe, trendy kolorystyczne w 2024 r. skłaniają się także ku błękitowi, który nada się w szczególności do pokojów dzieci czy miejsc do relaksu. Popularny będzie także róż i czerwień, ten pierwszy na przestrzeni wakacji 2023 r. podbił serca wielu poprzez premierę filmu "Barbie", a teraz wkracza nawet do branży wnętrz. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA