Ten wzór na paznokciach to prawdziwy majstersztyk. Już wkrótce będzie dominować w każdym salonie

Interesują Cię najmodniejsze paznokcie na luty 2024? Dowiedz się, jaki nowy trend zapanuje w salonach kosmetycznych i zachwyć wszystkich pięknymi, zadbanymi dłońmi. Ten wzór to prawdziwy majstersztyk!

Paznokcie ombre 2024 - baby boomer opanuje salony kosmetyczne

Paznokcie ombre 2024 to jeden z najmodniejszych trendów. Na czym polega? Samo słowo ombre nasuwa na myśl cieniowanie i jest to bardzo słuszne skojarzenie. Odmianą tego rodzaju zdobień jest baby boomer, czyli coś pomiędzy ombre a frenchem.

Baby boomer. Zdjęcie ilustracyjneBaby boomer. Zdjęcie ilustracyjne istock / Sergii Petruk

Baby boomer polega na nakładaniu na płytkę kolejnych warstw lakieru do paznokci przy pomocy pędzelka lub gąbeczki kosmetycznej. Da się tę stylizację wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowych warunkach. Takie paznokcie wyglądają pięknie i choć nawiązują do klasycznych, jednokolorowych, to jednak cieniowanie niewątpliwie nadaje im niezwykłego charakteru. Jest to subtelny i ponadczasowy manicure.

Ombre - paznokcie i wzory. Jak zrobić ombre na paznokciach?

Wbrew pozorom wykonanie takiego manicure wcale nie jest skomplikowane. Każdy może wykonać samodzielnie paznokcie ombre. Wzory na nich mogą być różne i wykonane przy użyciu: naklejek, dżetów, innych kolorowych kamieni, łańcuszków, cekinów czy brokatu. Mogą być na wszystkich paznokciach albo tylko na niektórych. Można również zrezygnować ze zdobień i pozostać przy samym cieniowaniu.

Paznokcie ombre ze wzorami. Zdjęcie ilustracyjnePaznokcie ombre ze wzorami. Zdjęcie ilustracyjne istock / HbrH

A jak przystąpić do wykonania takiego manicure? Na początek trzeba nabyć pilniczek o gradacji 100/180, polerkę, bazę, top, lakiery o wybranych odcieniach, lampę UV/LED, cleaner, gąbeczkę kosmetyczną lub pędzelek. Następnie należy:

  • oczyścić płytkę paznokciową, odsunąć skórki i nadać paznokciom upragniony kształt;
  • odtłuścić płytki cleanerem;
  • nałożyć bazę i utwardzić lampą;
  • nałożyć warstwę lakieru i utwardzić (powtarzać do momentu uzyskania upragnionego koloru, barwy);
  • następnie należy pomoczyć gąbeczkę i delikatnie przykładać do paznokci, aby uzyskać efekt cieniowania. Tą czynność również należy powtórzyć do momentu uzyskania pożądanego odcienia;
  • na koniec nakłada się lakier utwardzający, top i utwardza lampą.

Z przydatnych wskazówek warto dodać, że gąbkę kosmetyczną można również zastąpić kuchenną. Lakier można wylewać bezpośrednio na nią albo np. na folię aluminiową i w nim maczać. Należy zacząć od nałożenia cienkiej warstwy, którą potem się stopniowo wzmacnia. Należy też pamiętać o tym, by poczekać, aż warstwa lakieru będzie sucha, zanim nałoży się kolejną. Po uzyskaniu upragnionego efektu cieniowania, na koniec trzeba nałożyć top czy też zwykły lakier bezbarwny, który nie tylko utrwali uzyskany efekt, ale też wygładzi powierzchnię paznokcia.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Ombre a paznokcie hybrydowe

W tym sezonie jest wiele ciekawych stylizacji paznokci. Jedną z nich jest właśnie ombre. Paznokcie hybrydowe natomiast są jednymi z najczęściej spotykanych, jeśli chodzi o manicure. Połączenie tych dwóch rzeczy, czyli ombre i paznokci hybrydowych to coś, co będzie królować w lutym 2024. Jest bowiem proste w wykonaniu, a daje niesamowity efekt wizualny.

Paznokcie ombre. Zdjęcie ilustracyjnePaznokcie ombre. Zdjęcie ilustracyjne istock / TanyaLovus

W kwestii wyboru kolorów oraz ilości mieszanych odcieni (np. 2 lub 3) należy kierować się okazją, na którą manicure jest robiony, ale również tonacją stroju. Warto wiedzieć, że ombre na paznokciach może być robione bez względu na kształt płytki, czyli czy jest ona wykończona na prosto, półokrągło, czy w jakikolwiek inny sposób.

Zobacz też: Sukienki maskujące brzuch i boczki, które w 3 sek. odejmują aż 5 kg. Zapraszamy na przegląd

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.