Suchy szampon zwiększa objętość włosów. Eksperci apelują, by na niego uważać. Może zaszkodzić

Pewna Tiktokerka z Wielkiej Brytanii poleca swoim obserwatorom używanie suchego szamponu. Jej zdaniem doskonale unosi on włosy i zwiększa ich objętość, przy okazji zaoszczędzając nasz czas na myciu głowy. Choć sposób jest naprawdę dobry, eksperci apelują, by go nie nadużywać.

Suchy szampon to kosmetyk uwielbiany przez wiele kobiet. Pozwala bowiem na szybkie odświeżenie włosów, gdy nie mamy możliwości wziąć kąpieli, a do tego unosi je od nasady, zwiększając objętość. Pewna TikTokerka z Wielkiej Brytanii odkryła jeszcze lepszą wersję popularnego produktu, która sprawia, że włosy wyglądają pięknie jak nigdy wcześniej. Eksperci podchodzą sceptycznie do tego typu pielęgnacji, gdyż w nadmiarze może nam jedynie zaszkodzić.

Zobacz wideo Szampon do włosów ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź je

Jak działa suchy szampon na włosy? TikTokerka udowadnia, że potrafi zdziałać cuda

Suchy szampon dla niektórych kobiet może być prawdziwym ratunkiem. Nie raz zdarza się bowiem, że zapomnimy wieczorem umyć głowę lub nie wiemy, że szykuje nam się ważne spotkanie. Używając specjalnego aerozolu, możemy przywrócić świeży wygląd naszym włosom i sprawić, że będą wyglądały od razu jak po kąpieli. Najczęściej suchy szampon ma formę drobnego pyłku, który osadza się na włosach, matując ich "tłusty" wygląd, poprzez pochłonięcie nadmiaru sebum. Pewna TikTokerka z Wielkiej Brytanii znalazła jednak jeszcze lepsze rozwiązanie. Zamiast aerozolu stosuje szampon w pudrze, który jeszcze mocniej unosi kosmyki u nasady. Influencerka - działająca w mediach  społecznościowych pod nickiem "Bambi Does Beauty" - tłumaczy, że jej włosy już po kilku godzinach po myciu wyglądają na nieświeże, a dzięki użyciu kosmetyku prezentują się doskonale. Co więcej, efekt utrzymuje się nawet przez kilka dni. Choć wszystko to brzmi naprawdę zachęcająco, to eksperci od pielęgnacji włosów ostrzegają przed nadużywaniem tego triku.

Suchy szampon: opinie ekspertów są jednoznaczne. Czasem bardziej szkodzi, niż pomaga

Przede wszystkim suchy szampon nigdy nie oczyszcza skóry naszej głowy, a jedynie maskuje nadmiar łoju, dlatego nie ma prawa zastąpić mycia włosów wodą i szamponem. Co więcej, często niewidoczny pyłek zalega na skórze głowy i prowadzi do niedomycia niektórych pasm, a tym samym zbierania się coraz większych zanieczyszczeń. Nasze kosmyki stają się obciążone i w efekcie są jeszcze bardziej oklapnięte niż przed używaniem szamponu w pudrze. Choć kosmetyk może nas uratować w podbramkowych sytuacjach, eksperci zalecają umiar w jego stosowaniu.

Suchy szampon nie powinien być stosowany jako regularny zamiennik prawdziwej odżywki, ponieważ po prostu nie oczyszcza on skóry głowy. Nie usuwa sebum, martwego naskórka, zanieczyszczeń, potu ani innych kosmetyków.

- tłumaczy Byrdie Anabel Kingsley, znana i ceniona trycholog. Pamiętajmy, że zdrowe włosy będą dobrze rosnąć i wyglądać wtedy, gdy skóra głowy będzie zadbana i odpowiednio oczyszczona. Używajmy więc suchego szamponu i podobnych kosmetyków jedynie, gdy nie mamy innego wyjścia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.